Звітує “Еврика”

01
Лют, 2011

Однією із добрих традицій в гімназії є святкування Дня народження гімназії. Протягом тижня (17-21.01.2011р.) в гімназії відбувалися цікаві заходи, шахові турніри, конкурси огляду художньої самодіяльності класних колективів, зустрічі, які віддзеркалювали різнопланове і насичене життя гімназистів. Серед найбільш яскравих і очікуваних дійств була посвята учнів перших класів в гімназисти. Ця подія відбувається щороку. Щороку нові діти поповнюють гімназійну родину, але кожен рік цей ритуал примушує хвилюватись всіх присутніх, щиро радіти за наймолодших гімназистів, сподіватись і вірити в майбутні їх досягнення і здобутки.

   Напередодні посвяти в гімназисти, 18.01.11р., відбувся творчий звіт учнівського наукового товариства «Еврика». В актовій залі гімназії учні 10-11 кл. презентували кращі зразки науково-дослідницьких робіт, підготовлених в 2010-2011 н. р., які успішно пройшли міський конкурс-захист в грудні 2010 року. Презентували свої роботи 9 учнів, члени УНТ «Еврика». Серед них учні 11 класу: Дрипа Роман, Гладишук Іванна, Голуб Ірина, Сорока Ірина; учні 10-х кл.: Ваврищук Юлія. Мірчук Владислав, Білоус Ірина, Бойчук Юлія. На презентацію були запрошені учні 9-11 кл., їх вчителі, батьки. Актову залу заповнили вчителі та учні гімназії. До уваги присутніх були представлені доробки секцій: світової літератури (керівники Царенко Р.М., Велимчаниця Н.Ю.); англійської мови (керівник Компанієць Ж.І.); української мови і літератури (керівник Барановська Л.Л.); математики (керівник Купрійчук П.Т.); хімії (керівник Степанець Г.П.); історії України (керівник Козачук Р.І.).

   Дрипа Роман презентував свої дослідження в галузі літератури на тему: «Трансформація детективного жанру в творах А.Крісті та А. Кохотюхи «Повзе змія»». Роману вдалось зацікавити і навіть здивувати порівнянням творів таких двох віддалених в часі і просторі авторів: королеви детективу Агати Крісті і сучасного українського письменника А.Кокотюхи.

   Ваврищук Юлія своє літературне дослідження присвятила «Античним мотивам у поезії Оскара Уайльда». Юля привернула увагу слухачів своєю переконливістю, знанням досліджуваної теми, яскравим ілюстративним матеріалом.

   Римарчук Сергій продемонстрував присутнім високий рівень математичної підготовки. Зокрема, обізнаність з теми «Границі послідовностей. Обчислення границь». Своє дослідження він присвятив теоремі Штольца, а саме «Застосуванню теореми Штольца для обчислення границь послідовностей».

   Мірчук Владислав англійською мовою презентував свій доробок «Концептуально-метафоричний простір американської та британської публіцистики».

   Голуб Ірина своє літературне дослідження присвятила творчості волинського байкаря Миколи Хижка. Учениця дослідила «Засоби творення комічного у творчості М.Хижка». Своєрідний гумор, доступний і зрозумілий широкому читачеві, не залишив байдужими присутніх. Приємне враження від роботи підсилював глибинний і різнобічний науковий аналіз відомих творів М.Хижка.

   Наукові роботи з української мови Гладишук Іванни і Сороки Ірини не залишили байдужими жодного слухача. адже дівчатка проводили свої дослідження в межах гімназії. Гладишук Іванна презентувала своє дослідження «Іменник випускників гімназії м. Ковеля», де були виявлені найбільш популярні імена учнів і учениць гімназії в різні роки. Було цікаво і несподівано.

   Сорока Ірина присвятила своє дослідження такому негативному явищу в спілкуванні гімназистів як прізвиська. Свою роботу вона назвала «Функціонування шкільних антропонімів (прізвиськ) у мовленні гімназистів». Презентація Ірини викликала живий інтерес слухачів. Прозвучало сподівання, що після такого детального аналізу цього негативного явища, ми врешті його подолаємо і назавжди відмовимось від прізвиськ.

   Білоус Ірина, від секції хімії, презентувала «Дослідження кристалізації йонних сполук у різних умовах». Ірина вразила присутніх слухачів знанням і розумінням теми, яку досліджує,  знаннями з хімії, які виходять за межі шкільної програми, наявністю перспектив у подальших дослідженнях теми.

   Бойчук Юлія презентувала своє наукове дослідження від секції історії України «Історія відродження та становлення Києво-Могилянської академії в роки незалежності України». Юлія розкрила у своєму виступі не тільки історію відродження, а й особливості, традиції, досягнення сучасної Києво-Могилянської академії. Для учнів 10-11 кл. гімназії ця інформація була і цікавою, і корисною, адже серед випускників гімназії попередніх років є такі, що в свій час стали студентами, а пізніше випускниками Києво-Могилянської академії. Серед них: Ортинська Марія, Велимчаниця Ольга, Демчук Тимур.

   На завершення презентації. директор гімназії О.І.Вальчук подякувала всім учням, які поділились своїми доробками і побажала вагомих успіхів в майбутніх випробуваннях. Особлива подяка прозвучала на адресу вчителів – керівників, які підготували своїх вихованців, зростили ці перші паростки наукових досліджень.

   Так, чомусь, повелось в освіті, що ми голосно говоримо про вагомі здобутки наших учнів, про їх перемоги в олімпіадах, турнірах, конкурсах, захистах. Це незаперечні результати. Але всі вони мають зворотну сторону. А на зворотній стороні кожної учнівської перемоги – стоїть вчитель. який його підготував, навчив, привів до цих звершень. Це слід пам’ятати завжди… Тому, завершуючи ці рядки, я хочу віддати належну шану кожному вчителю, який веде наукову роботу в гімназії. Цей вчитель постійно працює над собою, збагачує свій інтелект, шукає шляхи і методи трансформування високих наукових теорій до розуміння учня, занурення учня в це наукове середовище, за мотивування його до пошуку ще недосліджених фактів, і, нарешті, спільними зусиллями наближає учня до очікуваних результатів.

   Завдяки цим вчителям гімназія має своє наукове товариство «Еврика», завдяки цим вчителям гімназія має своє наукове обличчя. Хто вони ці вчителі? Кожен вчитель гімназії спроможний вести науково-дослідницьку роботу з учнями. Це вимога Статуту гімназії. І більшість вчителів на різних етапах діяльності УНТ «Еврика» (від 2002 року) очолювали ту чи іншу секції: світової літератури, української мови і літератури, англійської мови, математики, хімії, фізики, економіки, географії, історії та ін.

   Сьогодні  у  2010-2011 н. р. цей передовий загін вчителів – наукових керівників секцій Унт «Еврика» складають шановані, досвідчені. творчі вчителі гімназії: Велимчаниця Н.Ю., Царенко Р.М., Барановська Л.Л., Компанієць Ж.І., Степанець Г.П., Ростун В.І., Купрійчук П.Т., Козачук Р.І. Саме вони підготували наших гімназистів до презентації і захисту наукових робіт.

                                                                                                                                                                Квятковська К.І.,                                                                                             заступник директора з НМР

Переглядів: 678 | Добавив: kovelgim | Рейтинг: 5.0/1 | 

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua