Безпечний Інтернет

08
Лют, 2022

День безпечного інтернету

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

9 лютого 2022 року відзначається 18-й День безпечного Інтернету. Зміцнення та захист прав дітей в цифровому середовищі та забезпечення їх безпеки в Інтернеті – це  основа діяльності Відділу з прав дитини Ради Європи. Право на доступ і безпечне використання технологій залишається одним з ключових пріоритетів у майбутній Стратегії Ради Європи з прав дитини (2022-2027), прийняття якої Комітетом міністрів очікується 10 лютого 2022 року.

З нагоди Дня безпечного Інтернету 2022 Рада Європи пропонує партнерам з державних інституцій та  неурядових організацій  зосередитися на цій темі та приєднатися до  проведення різноманітних заходів та акцій.   Інформаційні кампанії та ресурси Ради Європи направлені на різні  цільові групи – дітей, молодь, батьків, вихователів та відповідальних осіб, щоб заохотити всіх людей зробити свій внесок у створення більш безпечного Інтернету.

Отож, Рада Європи пропонує до розповсюдження новітні матеріали та інструменти, які стали доступними українською завдяки  Проєкту Ради Європи ”

  • Посібник з питань прав дитини в цифровому середовищі для органів державної влади даний посібник покликаний надати підтримку органам державної влади у розробці національної політики, а також представити практичне покрокове керівництво щодо забезпечення дотримання прав дітей в Інтернеті.
  • Буклет “Дізнайся про свої права в цифровому середовищі” для дітей та молоді віком до 18 років – це зручна та дружня до дітей презентація керівних принципів Ради Європи з поваги, захисту та забезпечення прав дитини в цифровому середовищі.
  • Посібник з інтернет-грамотності  призначений для широкої громадськості, включаючи сім’ї, працівників освіти та органів державної влади.
  • Батьки підлітків можуть знайти корисну інформацію в  керівництві Ради Європи “Батьківство в цифрову епоху” (та шістьох тематичних відеоуроках), де розглядаються п’ять онлайн-ризиків сексуального характеру (сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, а також зображення сексуального характеру, які використовуються заради помсти).
  • Нові матеріали Кіко і Всюдия, в яких повертається улюблений персонаж дітей – друг Кіко, виявились особливо успішними і корисними. Кіко вирушає в нові пригоди, відкриваючи для себе екрани і неправильне використання зображень в онлайн-середовищі.

Для оволодіння навичками безпечної поведінки в інтернеті протягом тижня для ліцеїстів заплановані цікаві завдання та корисна інформація, які розміщуватимуться на платформі Microsoft Teams.

 

 

Оксана Мельничук 

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x