Зародились ми великої години

23
Жов, 2015

Зародились ми великої години

«Настане той час, коли один вигукне: « Слава Україні!», і мільйон відповість: «Героям слава!»

Степан Бандера

     Напередодні великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці та державного свята Захисника Вітчизни в  актовій залі гімназії відбувся урок пам’яті вояків Української Повстанської Армії «Зародились ми великої години». Метою проведення заходу є формування у молодого покоління національної історичної пам’яті, почуття патріотизму, поваги до культури та традицій  українського народу  через розкриття історичного значення повстанських пісень, розгляд прикладів героїзму і самопожертви воїнів УПА .

Присутні гімназисти та вчителі музичного мистецтва навчальних установ міста – учасники практичного семінару «Стимулювання вокально-хорової роботи як фактор формування національно-патріотичної свідомості учнів» мали  змогу  послухати музичні композиції.  Повстанські пісні «Червона калина», «Ой у лісі, на полянці», «Йшли селом партизани», «Де ж наша слава?», «Десь там далеко на Волині», «Кленова балада», «Батькова сорочка» прозвучали  у виконанні учасників вокально-хорового гуртка Міндер Вікторії, Трофимович Крістіни, Четверикової Анастасії, Суріної Анни, Марчук Аліни. Гості переглянути  архівні відеозаписи, присвячені історії створення пісень. До наочного відтворення панорами історичних подій, пов’язаних з героїчними подвигами українських повстанців, долучився  колектив 2-А класу. Гімназисти читали вірші, ділилися історичними довідками та складали Присягу на вірність народу України. З духовними проповідями та пісенними вітаннями до учнів звернулися священики Благовіщенського собору.   Протоієрей отець Василь Мичко наголосив на благородній місії співпраці церкви і школи у формуванні патріотичних почуттів молодого покоління та ролі духовенства у сучасній національно-визвольній боротьбі українців.

Живим виконанням патріотичних пісень гімназисти вшанували пам’ять про воїнів минулих років і сьогодення, героїв, які зберегли для нашого народу найцінніше – його волю і незалежність.

Олена Сметюх

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua