Використання інноваційних технологій на уроках

20
Бер, 2010

Те, що я чую, я забуваю.

Те, що я бачу й чую, я трохи пам’ятаю.

Те, що я чую бачу й обговорюю, я починаю розуміти.

Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю, я набуваю знань.

Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром.

Саме під таким гаслом в гімназії проходить декада «використання інноваційних технологій на уроках», на якій вчителі діляться досвідом і знаннями з учнями та колегами.

Відкрили декаду і стали її найактивнішими учасниками вчителі кафедри математики і інформатики.

Згідно з думкою філософа Д. Пойа “Обдарована людина діє у згоді з правилами, навіть не підозрюючи про їх існування. Фахівець діє у згоді з правилами, не замислюючись над цим, проте при нагоді він завжди може послатися на потрібне правило, що регулює його поведінку. Початківець же, прагнучи застосувати деяке правило, ретельно оцінює його, виходячи зі свого невеликого досвіду”. Саме фахівця і початківців, що ретельно оцінювали нестандартні ситуації,   були  в пошуку істини – зустріли присутні на уроці алгебри в   5-А класі (лінгвістична група) вчитель   Приймак Ю. О. тема «Властивість арифметичної прогресії. Формула n-го члена арифметичної прогресії» Вчитель вдало поєднав мультимедійні засоби навчання – для підвищення зацікавленості учнів з інформаційно-комунікаційною технологією – для систематизації та оцінювання знань учнів.

На уроці алгебри в 7-М класі вчитель Заграй Г. Ф. тема «Використання формули бінома Ньютона», присутні спостерігали за використанням даної формули в нестандартних ситуаціях, за вмінням учнів досліджувати, аналізувати і узагальнювати.

Процес навчання  не автоматичне вкладання навчального матеріалу в голову учня. Цей процес потребує напруженої розумової роботи учня та його власної активної участі в цьому процесі. Пояснення і демонстрація, самі по собі, ніколи не дадуть справжніх стійких знань. Цього можна досягти тільки за допомогою інтерактивного навчання. В цьому переконував присутніх Купрійчук П. Т.

Вже в котрий раз вчителі математики – майстри своєї справи,  на власному досвіді довели:  «Математика настільки серйозний предмет, що не треба пропускати можливості зробити його цікавішим.» (Блез Паскаль)

                                                             Ільюх Світлана Миколаївна (завідувач кафедри математики та інформатики)

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua