Використання інноваційних та інформаційних технологій при формуванні сучасного освітнього середовища в закладах освіти Києва

16
Гру, 2018
  • Головна
  • Новини
  • Використання інноваційних та інформаційних технологій при формуванні сучасного освітнього середовища в закладах освіти Києва

5 – 7 грудня 2018 року відбулась VII Київська щорічна конференція на тему: “Використання нових інноваційних та інформаційних технологій при створенні сучасного освітнього середовища в закладах освіти Києва”!

Конференція проходила за участю директорів гімназій, ліцеїв, колегіумів та управлінь освіти з 15 областей України, представників з ІМЗО МОН України, Інституту педагогіки АПН України, КНЕУ, Університету телекомунікацій, управлінь освіти Деснянського, Дарницького та Дніпровського районів, видавництв “Ранок” і “Освіта”.

05 грудня нас зустрів Технічний ліцей м.Києва. Учасників привітав президент ВГУ Ярослав Турянський, начальник управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Наталія Іваніна. Про 25 років успіху Технічного ліцею розповів його директор Анатолій Андрієнко з вірою у розвиток сучасних освітніх технологій в Україні. Свою підтримку вчителю висловили представники ВД “Основа” і ВГ “Ранок”. Галина Коломоєць, представник Інституту модернізації змісту освіти, запросила до участі в дослідницьких проектах, що впроваджуються в Україні.

Цікавим для нас була інформація про системний підхід в реалізації проекту професійного самовизначення випускника «Ліцей – ВНЗ»: партнерство в освіті. Вчитель інформатики познайомив нас з ліцейською інформаційно-технологічною лабораторією. Кандидат педагогічних наук, вчитель біології, розкрив секрети з «Формування дослідницької компетентності в учнів початкової школи засобами проектних технологій (презентація авторського навчально-методичного комплекту «Я досліджую світ» Нової української школи»). Нам сподобалось працювати в групах у творчих лабораторіях ліцею, а саме у кабінеті інформатики з «Фформування інформаційно-технологічних компетентностей учня, як основи сучасного наукового світогляду»; у кабінеті фізики – «Ппедагогічні технології розвитку творчих здібностей талановитих та обдарованих учнів на уроках фізики»; у кабінеті математики – Захист навчального проекту «Таємниця гармонії та краси»; у лабораторії хімії та біології Формування творчого потенціалу учнів» при вивченні біології та хімії засобами проектної та науково-дослідницької діяльності. Ліцей продемонстрував свої надбання та досягнення учнів і вчителів, дивував майстер-класами та захоплював роботою творчих лабораторій ліцею.

Нам було запропоновано у стінах ліцею подивитись зворушливу виставу «Блокпост Україна» театру українських традицій «Джерело», яка до Дня Захисника Вітчизни отримала відзнаку Міністра оборони як найкраща вистава про сучасних воїнів.

06 грудня нас вітали у спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 307. Діяльність закладу презентували директор Ірина Лапіка та учні школи.

Ірина Василашко, завідувач сектору підготовки вчителів STEM- освіти Інституту модернізації змісту освіти виступила з презентацією STEM- освіта: досягнення та перспективи розвитку.

Про активне впровадження STEM – технологій у школі розповіла учитель української мови. Інтегровані уроки математики із застосуванням STEM – технологій представила учитель математики. Про використання STEM – технологій у позакласній роботі розповіла учитель хімії та класний керівник. Голографічний контент як інноваційний педагогічний інструмент у контексті формування STEM – компетентностей представив Антон Дзюба, керівник освітніх проекті компанії IT.Integrator . Вчителі праці запросили нас на майстер-клас від творчої студії «Сверлик+» де ми виготовляли новорічні символи.

07 грудня конференція продовжилась у Державному університету телекомунікацій де ми ознайомились з реаліями та перспективами розвитку закладу, сучасною метаріально-технічною та науковою базою. Яка є фундаментом підготовки спеціалістів високого рівня в галузі інформаційних та телекомунікаційних технологій. Ми мали можливість обговорити перспективи співробітництва: школа – університет та підписати угоди по співпрацю.

Варто зазначити, що конференція пройшла на високому рівні та дала нам унікальну можливість вивчити досвід з запровадження STEM – освіти.

Директор гімназії, Олена Вальчук

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua