Учитель року – 2017.

03
Лют, 2017

З 23 по 27 січня на базі Комунального закладу «Луцький навчально-виховний комплекс № 9» проходив ІІ (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2017» у номінації «Музичне мистецтво». Олена Степанівна Сметюх  – вчитель музичного мистецтва Ковельської міської гімназії стала лауреатом фахового конкурсу, виборовши почесне 2-е місце.

Межі вдосконалення не існує…

Тільки особистість може впливати на розвиток і визначення особистості,

тільки характером можна створити характер

К. Ушинський

Володіючи багаторічним досвідом роботи з дітьми, переконана – суттєвою умовою успішного творчого вчителя є впевненість у своїх силах. Педагог, який хоче виховати у дітей справжні творчі нахили, повинен постійно вдосконалюватись і працювати над собою, незалежно від категорій, звань і статусів.

Мене часто запитують, що спонукало втретє наважитись взяти участь у відповідальному і складному фаховому  конкурсі?.. Працюючи вже багато років у Ковельській міській гімназії, я маю унікальну можливість спілкуватися з колегами-однодумцями, які позитивно сприймають світ, чия присутність надихає, чия одержимість запалює тебе. У стінах нашого навчального закладу, який став для мене рідним,  я знайшла ключ  до професійного зростання, адже у нашій гімназії  було, є і, безперечно, буде з кого брати приклад!  Моє педагогічне сумління ніколи не дозволяло ні на мить припинити пошук, оскільки, переконана: тільки через творчий пошук наставник стає цікавим для своїх вихованців. Вважаю, що ефективність  навчання та виховання учнів багато в чому залежить від тісної співпраці вчителя з батьками. Їхню щиру підтримку відчуваю завжди – під час уроків, родинних і мистецьких гімназійних заходів, звітних концертів. Їхнє чуйне вболівання допомогло мені і на нинішньому конкурсі.

Впродовж другого обласного етапу  конкурсу я в числі одинадцяти педагогів Волині мала унікальну можливість презентувати свій досвід, а також позмагатися у таких конкурсних випробуваннях: «Майстер — клас», «Практична робота», «Навчальний проект», «Тестування з фахової майстерності», «Урок» та «Самоаналіз уроку». Всі ці етапи ілюстрували не тільки рівень професійної підготовки, талант і багатство інтелекту учасників, але і психологічну стійкість конкурсантів, вміння швидко та оптимально  вирішити ту чи іншу ситуацію.

Оригінально у довільній формі вчителі продемонстрували  майстер-клас. Особливо запам’яталася практична робота з хором студентів училища культури і мистецтв. Конкурсантам було запропоновано впродовж 15-ти хвилин розібрати і вивчити  незнайомий 3-голосний твір. Саме цей етап, на мій погляд,   найбільше продемонстрував вміння і  практичні навички педагогів-музикантів. Наступним  випробуванням стало створення навчального проекту на тему «Сторінками «Євробачення». Контрольне тестування з фахової майстерності включало питання методики музичного мистецтва, мистецтва і художньої культури, а також педагогіки і психології. І нарешті  – урок. Мені поталанило разом із учнями 7-го класу працювати над темою «Джаз». Відчула тісну співпрацю з дітьми. Це додало впевненості і наснаги…

Конкурс завершився.. У моїй пам’яті надовго залишаться приємні спогади про урок, про нових друзів, з якими розділяла хвилюючі миті.. Особливо забриніли струни  серця, коли відчула, що мій успіх об’єднав колег, учнів і батьків в єдину гімназійну родину, яка щиро вболівала і раділа  за результат.

«Учитель року -2017»  – це не фініш, це – старт до наступного польоту.. Адже межі вдосконалення не існує…

Олена Сметюх

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua