Що означає бути українцем?

19
Тра, 2022

19 травня ми відзначаємо День вишиванки. Це свято єднає всіх українців. Тих, хто вимушено знаходиться далеко за межами своєї країни, але думками з нею, тих, хто, попри небезпеку, виходить на мітинги в окупованих містах, тих, хто відстоює цілісність нашої держави у бою, тих, хто вдень і вночі наближає перемогу, волонтерить, продовжує працювати у такий непростий час…. І навіть якщо сьогодні не кожен з нас має можливість одягнути вишиванку, ми обов’язково зробимо це, коли настане день, який ми всі чекаємо з нетерпінням. Сьогодні вишиванка – не просто традиційний одяг, це символ нашого народу, вільного, нескореного, згуртованого. Що означає бути українцем?  

 

Я маленька українка. За моїми тендітними плечима велика країна – Україна. Я ніби листочок із красивого міцного дерева.

Я хочу, щоб у майбутньому моя країна мала  світлий шлях.

Дудка Поліна

Бути українцем – це знати українську мову, любити її і поважати. Бути справжнім українцем можуть тільки ті, хто різним способом боронить Україну.

Чапко Маргарита

Бути українцем – це дуже велика відповідальність. Наш народ сильний духом, і, щоб не трапилося, ми завжди підтримаємо один одного. Зараз  воїни захищають нашу землю, хтось займається волонтерством, ми, діти, навчаємося, малюємо патріотичні малюнки, пишемо слова вдячності. Ми всі єдине ціле. Я зараз перебуваю в іншій країні. Тут добре, але не так, як в Україні. Я дуже хочу якнайшвидше повернутися на Батьківщину.

Кудинович Максим

Коли я чую гасло «Слава Україні!», у моїй голові з’являються думки про велику та незалежну країну. Як це бути українцем? Це пишатися своїми героями, підтримувати один одного, їсти традиційну їжу, їздити в Одесу, Київ, Харків…

Бондарук Анна

Коли бачу небо та жовті поля, вкриті соняшниками, я згадую український стяг. Від самого народження я бачив багато добрих людей, які допоможуть. Це одна велика сім’я. Для мене бути українцем – це бути патріотом своєї країни. Бути доброзичливим, допомагати і намагатися робити усе, що в моїх силах.

Галайко Тимофій

Бути українцем – це стан душі. Любити свою країну усім серцем.

Дубій Злата

Коли я чую слова «жовтий» і «блакитний», то уявляю поле пшениці та наше рідне синє небо, укрите пухнастими хмаринками. Яка краса! Цю картину я бачила, коли їздила з батьками на море в Скадовськ. Наскільки наша Україна красива! І тоді я зрозуміла, що бути українцем – це подарунок долі.

Киричук Уляна

Бути вільною, незалежною, потрібною людиною – це щастя. І саме це щастя ти зможеш отримати в Україні.

Васейко Вероніка

Бути українцем – це поважати інших, бути людиною з добрим серцем, людиною, котра любить свою країну та пишається нею.

Мельник Валерія

Носити вишиванку чи прапор у кожній кишені – це не означає бути українцем. Справжній українець повинен мати віру в свою країну та бути гордим за те, ким він є. Бути українцем – це поважати минуле та знайти гідне місце у житті. Бо Україна – це ми.

Нагорна Марія

Я — українець. Народився й все життя живу в Україні. Українцями є мої батьки, дідусі та бабусі. Але що це для мене означає?

 Перше, що прийшло в голову, не бути «москалем», бо це в мене асоціюється з розрухою, тупістю, жорстокістю…

 Я завжди  прагну поводитися так, щоб за мене не було соромно батькам, учителям. Мені близькі й рідні народні традиції та свята. Мені подобається природа моєї країни. Я люблю подорожувати рідним краєм. Я щорічно бачу чотири пори року. У нас є гори, моря, ріки, корисні копалини. Ви тільки уявіть: у нас є все! На жаль, «поганий сусід» також. 

Моя мрія – перемога України! І це для мене означає бути українцем!

Волчук Денис

Підготували учні 6Б класу

Оксана Комашко, класний керівник

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x