Перспектива стратегічних проектів співпраці

27
Бер, 2019

Науковці, викладачі ТНУ, керівники закладів освіти міста Ковеля, Києва, Краматорська, Маріуполя, Луцька проходили міжнародне стажування в Академії Економічно-гуманістичній у м.Варшава у зв’язку з перспективою майбутньої співпраці щодо реалізації програми ERASMUS+, що підтримує стратегічні проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти та професійні підготовки молоді. Керівник делегації та організатор поїздки – Прокопів І.Я.

Практичні заняття з питань стратегічного планування, розробки та реалізації європейських проектів проводив Василь Федорович Байцим, координатор багатьох європейських проектів, експерт проекту Європейського Союзу «Покращення середовища для розвитку малого та середнього бізнесу на Україні», Ініціатор та експерт у проектах: MODEL CIUDAD», «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО),«Енергія для мерів Сходу».

Байцим В.Ф. розповів нам про різноманітні європейські проекти, про те, як робити перші кроки в організації таких проектів: формулювання проблеми, яку ми збираємось вирішувати через проект ЄС, причини цієї проблеми та її альтернативні вирішення, обґрунтування свого вибору та чітке формулювання мети проекту. Лектор захоплено ділився досвідом про цікаві та важливі проекти, які йому особисто та разом з творчими командами вдалось реалізувати. Одразу видно, що лише натхненна, ділова,творча особистість, яка відкрита до співпраці та готова вкласти максимум зусиль, здатна втілити задумане в життя. Такою особистістю є Василь Федорович. Він готовий ділитися своїм успіхом та допомагати втілювати наші мрії у життя.

Байцим В.Ф. організував для нас зустріч з ректором Академії Марією Серпінською, професором, доктором наук. Вона розповіла нам про особливості навчального плану Академії та відмітила, що студенти з України надзвичайно працелюбні.

Цікавою була зустріч з директором польського ліцею, який вважається одним з найкращих у Варшаві. Міхал Олчак розповів нам про стратегію розвитку свого навчального закладу, його місію, бачення, цілі,фінанси, внутрішні проекти та досягнення. У ліцеї навчається 750 учнів. Ліцей організовує навчальну діяльність згідно трьох профілів: математично-інформаційний (додаються предмети англійською мовою), біологічно-хімічний (біологія, хімія, фізика, англійська мова, робототехніка) та лінгвістичний (англійська мова, література Англії та Америки, друга іноземна мова).

Для того, щоб мати право навчатись у цьому навчальному закладі, потрібно здати вступні екзамени. Цікаво, що діти мають пробний день перед тим, як здають іспити. Протягом цього дня вони знаходяться в школі та знайомляться з її правилами. Якщо вони успішно здають тести, їх діагностує психолог, адміністрація запрошує батьків та пропонує співпрацю. Учні ходять у формі: щоденна форма – костюм бордового кольору та темно-синя сорочка, на жакеті – значок з емблемою ліцею; святкова форма – костюм темно-синього кольору , біла сорочка та галстук.

У ліцеї є свої традиції. 24 березня – День талантів, учні презентують таланти та заохочують своїх друзів. Цього року вчителі будуть демонструвати свої таланти та проводити майстер класи на Пасхальну тематику. Зазвичай, гроші зібрані під час такої події ідуть на благодійність. Так, на Різдво було організовано майстер-класи з приготування різдвяних страв, за зароблені гроші купили комп’ютер для будинку престарілих . Цікавою традицією є святкування Європейського дня іноземних мов. У цей день готують їжу різних країн та розмовляють іноземними мовами. Ліцей працює в системі 12 цінностей. Кожного дня відпрацьовується одна з них. Наприклад, якщо учні не вітаються, вчитель вважає, що пріоритетною в цей день є така цінність як ввічливість. Отож, стрілка годинника вказує на ту цінність, якій віддають перевагу саме в цей день.

Один раз у рік діти разом з батьками та вчителями ночують в спортивному залі, де організовують нічний футбольний матч та сплять в спальних мішках. Співпраця з батьками має теж свої напрямки. В інтернеті є сторінка, на якій завантажують план лекцій, контакти вчителів, оцінки учнів, документи школи (статут), оголошення, новини. В ліцеї діє демократичне врядування. Учні беруть активну участь у вирішенні поточних питань. Директор дає зелене світло для втілення мудрих ідей учнів та батьків і простір для розвитку. Наприклад, якщо учні хочуть купити крісла-подушки на підлогу в коридорі, то вони просять батьків приготувати їжу на ярмарок. Нещодавно за виручені кошти вони купили три подушки. Директор відмічає, що вони намагаються об’єднувати покоління. Наприклад, діти засолили огірки на уроці праці у вересні, а в лютому подарували бабусям і дідусям. Кожен клас має свою грядку. Учні сіють квіти та вирощують їх, а потім дарують вчителям за гарні знання в кінці року. У коридорах стоять тенісні столи, також закупили настільні ігри, які учні активно використовують на перервах. Учителі організовують екскурсії та зустрічі з цікавими людьми, запрошують науковців на практичні заняття та реалізують багато проектів. Директор ліцею підкреслив, що справжній вчитель – натхненний та творчий.

Ліцей плідно співпрацює з іншими школами. Особливо тісною є співпраця з Академією Економічно-гуманістичною, адже створюються така система як університет-ліцей. Учні ліцею мають право брати участь в заняттях з правознавства, психології, фінансів, маркетингу при Академії та можуть користуватися бібліотекою. Раз у семестр учні беруть участь в дебатах, присвячених суспільним предметам. Ліцей має партнерські стосунки із школами за кордоном. Під час зустрічі ми обговорили аспекти майбутньої співпраці між нашими навчальними закладами та інтеграції молоді.

О. І. Вальчук

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua