Освітній Форум 2016

09
Бер, 2016

Усі, кому не байдужий  стан та розвиток освіти в Україні, з’їхалися на Освітній Форум 2016 2  березня у  м. Київ, щоб знайти відповіді, поділитися досвідом, ініціювати реформи, взяти відповідальність і змінити існуючий стан освітнього простору, не чекаючи поки це хтось зробить за нас.

Суспільний міжнародний діалог на тему “Кейси українських та міжнародних експертів у галузі освіти. Досвід інших країн у втіленні сучасних методів шкільного навчання”, доповіді та обговорення були важливими та цікавими.

Дискусійні панелі, дитяча платформа, прямі включення з Фінського парламенту, одночасні дискусії і обговорення у м. Києві і м. Харкові через пряму трансляцію, напрацювання рекомендацій у форматі “Світове кафе”, а ще  спілкування у неформальній обстановці, зустрічі з яскравими і непересічними особистостями нікого не залишили байдужими. Яких результатів ми чекаємо від освіти, від викладачів, від учнів? Разом ми шукали відповіді.

На освітньому форумі велика увага приділялась  питанню свідомого батьківства. Олег Дерев’янко, заступник міністра освіти та науки інформував учасників форуму про роль батьків у вихованні та навчанні дітей. Щодо засобів суспільного впливу на владу, то він відмітив, що “Найдієвіший спосіб – це об’єднання лідерів громадської думки навколо кількох найбільш важливих тез. Друге – співпраця з міжнародними організаціями і тиск на владу через них. Суспільство має сказати їй: вирішуємо ось ці ключові речі і тільки тоді рухаємося далі”

Катерина Ясько, щаслива мама 3-х дітей, психолог, громадський діяч, соціальний підприємець переконана, що більшість питань до сучасної освіти лежить у площині відношення до дитини, комфортності навчання та розвитку емоційного інтелекту. «Сьогодні школа – це фабрика екзаменів та тестів, а так бути не повинно. Якщо змінити фокус в освіті наших дітей, вдало підхопити емоційний розвиток, то кількість щасливих та реалізованих людей в Україні буде стрімко зростати» – переконана п. Катерина

Наталія Лімонова, співзасновник Креативної Міжнародної дитячої школи поділилась  досвідом як можна гармонійно, креативно, практично і дуже ефективно навчати дітей вже сьогодні.

Декан Київської бізнес-школи та директор МВА програми бізнес-школи Туріба в Ризі, Михайло Крикунов познайомив гостей Форуму з сучасними викликами системі освіти та тенденціями у різних країнах реагувати на них.

Важливим у пошуку відповіді на запитання «Як зробити школу кращою? Була розмова з депутатом парламенту, комісії з розвитку освіти Фінляндії, Aila Paloniemi, яка поділилася  секретами побудови ефективної системи навчання дітей під час прямого включення з фінського парламенту.

Підсумовуючи можна так коротко сформувати секрети успіху фінської системи освіти, яка порівняно при невеликих інвестиціях, у короткий час, дала високий результат і стала своєрідним індикатором для порівняння іншими країнами:

1. Довіра і відповідальність усіх учасників процесу.

2. Рівні можливості і доступ до освіти дітям по всій країні.

3. Високий рівень дошкільної освіти, раннє залучення дитини до процесу пізнання.

4. Співпраця та діалог освітніх закладів з ринком праці для швидкого коригування рамки компетенції учнів

5. Навчання викладачів усіх рівнів, престижність професії педагога.

6. Оновлення навчальних програм та курсів на запит роботодавців.

7. Моніторинг змін у світі та вміння швидко реагувати на нові виклики.

До обговорення долучилися найважливіші споживачі освітньої послуги – діти, які навчаються у звичайній державній школі, приватній школі нового зразку, гімназії, або ж отримують освіту дома за допомогою програми  дистанційного навчання.

Під час роботи Світового кафе учасники форуму складали проекти щодо першочергових змін та ефективних кроків модернізації освіти в Україні. Опрацьовані результати продемонстрували під час презентацій проектів. У спільній роботі відчувалось об’єднання ідей, думок та зусиль.

                                                                  Директор гімназії Олена  Вальчук

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua