Осінні вітражі

28
Жов, 2022

                                                   

 ( черговий репортаж з декади Предметів художньо-естетичного циклу та зарубіжної літератури)

             І знову осінь вишиває клени… Хоча війна додала тривожних барв та емоцій, ми не втратили здатності помічати красу та творити за законами краси та людяності. Такі ми вже є, Українці! Нездоланні і непереможні! У важку годину випробувань навчаємося, відкриваємо нові можливості для гарту свого духу, показуємо світу, як по-справжньому любити свою країну і свій народ. Переконані, що Мистецтво, сила Слова допомагають вірити і перемагати! Тому наші ліцеїсти активно включилися у проведення Декади предметів художньо – естетичного циклу та зарубіжної літератури.

       Учні 9-х класів розпочали естафету у Міжнародній грі  зі світової літератури «Sunflower», яку продовжать 5-8 класи.

   Зацікавила ліцеїстів виставка робіт учениці 6-Б класу Олександри Куденчук «Дивосвіт моїх мрій», на якій представлені ілюстрації до творів зарубіжної літератури. Особливо сподобалися малюнки за мотивами творів Л. Керролла «Капелюшник», «Мумітролі» Туве Янсон, «Космічна мандрівка» за Р. Шеклі. Дякуємо юній художниці за її дивосвіт!

         Учні 10-х класів завітали на відкрите засідання секції зарубіжної літератури «Досліджуєш літературу-відкриваєш себе». Ліцеїсти мали змогу познайомитися з історією наукового товариства «Еврика», яке в цьому році відзначає 20-річчя з часу заснування, науковцями, переможцями Всеукраїнських конкурсів – захистів наукових робіт, переглянули презентацію «Наші Манівці». Особливо зацікавив ліцеїстів виступ Анни Бадири, переможниці обласного конкурсу-захисту яка представила своє дослідження на тему: «Сучасна інтерпретація міфу у романі Мадлен Міллер «Цирцея», а також поділилася враженнями від участі в науковому проєкті. Аня зазначила, що буде продовжувати і надалі працювати над дослідженням разом з науковими керівниками Вікторією Альбертівною Соколовою,викладачем ВНУ імені Лесі Українки, кандидатом філологічних наук, та Велимчаницею Нелею Юріївною, вчителем зарубіжної літератури.

21 жовтня літературно- мистецька кавярня Ліцею гостинно відчинила двері для девятикласників. Предметом їхньої розмови було питання: «Чи потрібна поезія під час війни?». Але тільки учні розпочали, прозвучала сирена. Прийшлося спуститися в укриття. Ще більш переконливішими стали аргументи старшокласників, чому музи не мовчать під час війни. Справжнім відкриттям для ліцеїстів стало знайомство з поезією випускника Ковельської міської гімназії 2007 року Михайла Ярмоли (літературний псевдонім – М.Укран). Наталія Григорівна Подкуйко, вчитель зарубіжної літератури, схвильовано і з великою гордістю розповідала про свого учня, який у 2014 році став на захист своєї країни, а сьогодні продовжує боронити рідну землю від ненависного ворога. Все, що довелося пережити, все наболене і омріяне, Михайло помістив у збірці «Червлене літо». Вірші про війну і кохання, про найрідніших людей і природу, про сенс людського життя і любов до батьківщини, малої і великої, торкалися душі своєю щирістю, чистотою, високими почуттями та глибиною філософського осмислення. Ліцеїсти Васковець К., Дейнека І.,Валова А., Самойлович А., Пасенковська А., Королік І.,Заєць К., Костючик І, Миронюк В., Петрина С.,Чаюк В., які так зворушливо читали вірші нашого випускника, передали бійцю на фронт слова великої вдячності та підтримки.

 Отож,всі ми впевнені, що сила мистецтва і сила нашої любові до найсвятішого здолають зло й наблизять Перемогу!

                                                    Велимчаниця Н.Ю., голова комісії вчителів суспільних дисциплін та зарубіжної літератури

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x