Обласний семінар керівників гімназії, ліцеїв та спеціалізованих шкіл

30
Гру, 2015
  • Головна
  • Новини
  • Обласний семінар керівників гімназії, ліцеїв та спеціалізованих шкіл

23 грудня 2015 р. з ініціативи управління освіти і науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації та Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Обласний семінар керівників гімназії, ліцеїв та спеціалізованих шкіл на базі Нововолинського  ліцею-інтернату Волинської області.

Тема семінару – надзвичайно актуальна особливо сьогодні, коли проходить процес реформування освіти, а саме «Розвиток науково-творчого потенціалу в умовах закладу нового типу». Зі вступним словом до учасників семінару звернулась Ольга Богданович, методист з питань загальної та середньої освіти з питань атестації педагогічних працівників. Ольга Іванівна наголосила на важливості співпраці керівників закладів нового типу,  так як кожен заклад має свої особливості, традиції, успіхи, тому обмін досвідом є кроком до взаємозбагачення  та розвитку.

З перспективами розвитку наукових ліцеїв ознайомила Валерія Гохман, головний спеціаліст відділу державно-громадського управління освіти МОН України. Валерія Олександрівна побажала учасникам семінару успіхів та нових здобутків.

Юрій Лазаренко, директор Нововолинського ліцею-інтернату, презентував роботу навчального закладу, наголосив на єдності управлінської команди та педагогічного колективу у навчально-виховному процесі, розповів про матеріальну базу яка постійно оновлюється. Варто відмітити що Юрій Олександрович – хороший менеджер та лідер.

Світлана Земцова заступник директора з навчальної роботи розповіла про шляхи розвитку творчої особистості.

Навчальний заклад кожного року має 29 переможців обласних олімпіадах, 5-6 переможців конкурсів-захистів наукових робіт та творчих конкурсів, турнірів, інтерактивних конкурсів. Учні ліцею беруть участь у конкурсах та олімпіадах, які проводять вищі навчальні заклади, мають напрацювання з робототехніки, пишаються творчою лабораторією хіміків та біологів. Варто відмітити, що старшокласники є переможцями Всеукраїнського конкурсу МАН- Юніор Ерудит у номінації «Техніка, астрономія, фізика», Всеукраїнського інтернет-турніру. Особливою популярністю серед старшокласників користується літературна студія «Дивослово», яку веде раз в тиждень Світлана Костюк, член спілки письменників України, переможець Міжнародної премії «Між словом і вічністю». Цю студію називають каталізатором творчого потенціалу ліцеїстів.

Важливою є співпраця навчального закладу з Міжнародною зеленою школою. Ірина Жданова, керівник даної школи, ініціатор Громадянської платформи з реформування наук сфери, кандидат історичних наук, презентувала роботу школи та спільний проект з обласним ліцеєм, метою якого є відродження національних цінностей, єднання родини, дитини, вчителя, школи.

Цікавим був виступ О.В. Березан, заслуженого вчителя України, кандидата педагогічних наук з питання розвитку інтелектуальних умінь школярів у класах хіміко-біологічного профілю через систему розрахункових задач та вправ з хімії.

Брендом закладу у вихованні творчої особистості є науково-дослідницька діяльність в умовах предметних лабораторії, а саме: робототехніки, біології, фізики, хімії. Ми мали можливість побувати на відкритих заняттях, який проводила керівник лілейного інтелектуального клубу, вчитель фізики Л.С. Шустік.

Поділилися своїми напрацюваннями вчитель хімії С.В. Літковець, яка продемонструвала роботу хімічної лабораторії і представила її, як діяльні сну модель у формуванні навчальних компетентностей учнів, та вчитель фізики Л.С. Шустік, яка продемонструвала роботу фізичної лабораторії на якій показала як можна формувати креативне мислення учнів при розв’язуванні творчих задач. Окрім того учасники семінару відвідали відкриті заняття, а саме: спецкурс з математики, англійської та побували на захисті навчальних проектів секції математики.

У навчальному закладі успішно працює прес-центр, який випускає газету «Ліцеїст». Варто зауважити, що газета має контакт з випускниками ліцею, адже у ній функціонує рубрика «Твій професійний вибір».

Про вплив виховної системи навчального закладу на розвиток особистості ліцеїста розповіла Г.Д. Романчук, завідувач лабораторії ВІППО.

Лариса Іванівна Роговська, головний спеціаліст управління освіти Волинської області,  підвела підсумки обласного семінару, відмітивши, що він є важливою подією у професійному зростанні кожного його учасника. Адже так важливо у своєму закладі створювати творче середовище, котре розвивало б наших дітей, вчило не шаблонному мисленню та виховувало справжні патріотів,  котрі плекають народні традиціє та є носіями  національної ідеї.

Особливі слова вдячності  організаторам семінару О.І. Богданович та Л.І. Роговській за можливість єднання, співпраці, обміну та професійного зростання.  Безмежна вдячність  педагогічному колективу та його директору Ю.О. Лазаренко за можливість надбати новий досвід та порадіти успіхам такого елітного закладу як Нововолинський ліцей-інтернат.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua