«Математика – наука для очей, а не для вух»

04
Бер, 2016

29 лютого 2016 року на базі Ковельської міської гімназії   відбувся міський семінар вчителів математики з теми: «Активізація пізнавальної діяльності гімназистів засобами ІКТ на уроках математики».

Метою семінару було донести присутнім, що сьогодні  інформаційно-комунікаційні технології   виступають в якості одного з потенційно ефективних засобів активізації пізнавальної діяльності учнів. Але готуючись до уроку з використанням ІКТ як засобу активізації активізації пізнавальної діяльності,слід пам’ятати, що Комп’ютер не замінює вчителя, а тільки доповнює його.

Перед учасниками семінару виступила  директор гімназії Олена Іванівна Вальчук, яка ознайомив присутніх із традиціями закладу, інноваціями в роботі та досягненнями  педагогів та їх вихованців, про забезпечення гімназії комп’ютерними мультимедійними комплексами та їх використанням на уроках математики.

У відповідності з програмою семінару його учасники відвідали урок математики у 8 -Б з використанням інформаційно-комп’ютерних технологій «Теорема Вієта», укрок проводив вчитель математики Приймак Юрій Олександрович – спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії,  старший вчитель. Присутні були зацікавлені різноманітністю використання ІКТ на уроці.    Впродовж 45 хвилин один прийом вдало змінювався іншим, учні проходили комп’ютерне тестування і працювали з мультимедійною дошкою, були творчо включені вчителем у відкриття нового – теореми Вієта.

Важливо, що застосування ІКТ на уроці значно прискорило роботу учнів, дозволило збільшити об’єм розглядуваного матеріалу, організувати контроль і самоконтроль, мотивувало учнів до вивчення нового. Так вдало конструйований урок творчим вчителем Юрієм Олександровичем  показав присутнім, що комп’ютер для нього не дань моді, а лише один із способів, що дозволяє інтенсифікувати навчальний процес, активізувати пізнавальну діяльність, підвищити мотивацію учня до навчання, створити умови для підвищення ефективності уроку.

Після уроку учасники семінару слухали доповідь Ільюх Світлани Миколаївни, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, учителя-методиста з теми: «Активізація пізнавальної діяльності гімназистів засобами ІКТ на уроках математики». Вона детально зупинилась на питанні використання ІКТ на уроках математики та впливі технології на активізацію пізнавальної діяльності учнів. Доповідач охарактеризувала можливості і переваги організації навчання засобами ІКТ, ознайомила зі своїми творчими пошуками та спробами їх реалізації, донесла присутнім, що математика – це один з тих предметів, в якому використання ІКТ може активізувати всі види навчальної діяльності.

Також учасники семінару відвідали майстер клас Приймака Юрія Олександровича  із застосування комп’ютерних програм при підготовці до уроку.  Педагог переконав присутніх,  що комп’ютерне тестування успішності надає можливість реалізувати основні дидактичні принципи контролю навчання: індивідуального характеру перевірки й оцінки; системності перевірки знань; тематичності; диференційованої оцінки навчання; однаковості вимог; принцип об’єктивності.   Юрій Олександрович познайомив вчителів з програми-конструкторами тестів (Test-W, ADTester, MyTest, Майстер-Тест та ін.), які прості у використанні, оснащені зручним інтерфейсом, від вчителя та учня не вимагають значного обсягу спеціальних знань з інформатики, програмування, та надав можливість самим спробувати створити тести.

Впродовж  семінару учасники набули досвіду щодо організації і проведення  уроків  з використанням ІКТ та значно поповнили свої теоретичні та практичні знання, переконалися в    тому, що підтримання бажання в учнів  вчитися вимагає зміни способів і форм сприйняття нового, створення різних ситуацій для застосування вивченого. Виховання інтересу передбачає      реалізацію багатьох методичних прийомів, пошук і застосування різних технологій навчання, а головне – невтомну вчительську працю, самовдосконалення і самоосвіту.
Семінар пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері, надихаючи вчителів на нові звершення та здобутки в роботі.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua