Компетентнісний підхід в управлінні закладом нового типу

05
Чер, 2018
  • Головна
  • Новини
  • Компетентнісний підхід в управлінні закладом нового типу

Нещодавно відбувся обласний семінар директорів закладів нового типу з теми «Компетентнісний підхід в управлінні закладом нового типу» як запорука успішної діяльності в підвищенні якості освітнього процесу та зростанні професійної майстерності педагогів. На семінарі нам презентували досвід роботи педагогічних колективів НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» №1 ім.Є.Шабліовського та НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» №2 м.Каменя-Каширського з питань реалізації компетентнісного підходу в управлінні закладом освіти.

Семінар відкрила Богданович О.І., методист з питань загальної середньої освіти управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА, підкресливши важливість завдань, які сьогодні стоять перед сучасною школою. З вітальним словом звернулись Дунайчук В.С., голова райдержадміністрації, Сус В.І., голова районної ради. Презентував освітню галузь Камінь-Каширського району Пась В.І., начальник відділу освіти Камінь-Каширської РДА.

Про компетентнісний підхід в управлінні закладом нового типу та моніторинг як запоруку якісної освіти розповіла Тішкова Л.А., директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей» №1 ім.Є.Шабліовського.

З реалізацією сучасних підходів до формування інноваційної системи методичної роботи в закладі нового типу ознайомла Макарчук Н.Є., заступник директора.

Інноваційні технології у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання продемонстрував Лошик І.А., голова методичного об’єднання вчителів інклюзивного та індивідуального навчання.

Цікавим було знайомство з розвивальним освітнім середовищем У школі функціонують: кабінети та методичні центри, галерея історії України, історико-етнографічний музей, центр національно-патріотичного виховання., віртуальний кабінеті історії, електронний кабінет інформатики, іноземних мов та математики.

У блоці ІV семінару ми познайомились з переможцем ІV етапу мовно-літературного конкурсу ім.Т.Г.Шевченка та ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури та учасницею Всеукраїнських та міжнародних проектів з іноземних мов та роботою секції «Енергозберігаючі технології», прослухали фрагмент захисту наукової роботи з теми «Використання світлодіодного освітлення в приватному секторі».

Цікавою була робота в групах. Нам продемонстрували інтегративні зв’язки між предметами природничо-математичного циклу та особливості створення освітнього простору для забезпечення науково-дослідницької діяльності учня на інтегрованих уроках та заняттях наукового товариства «Інтелект». Ми побували на засіданні клубу «Орієнтир» та уроці фізики в 11 класі «Електричний струм».

У блоці V ми побачили як формують компетентну особистість засобами художньо-естетичного виховання. Нам представили Естетичний дім» – творча лабораторія вчителя, стартап «До успіху через творчість», локацію «Країна реальних мрій та Музично-хореографічну композицію.

Ліцей славиться стипендіатами Президента України, районної ради ім. Є.С. Шабліовського, міської ради та відділу освіти.

У другій частині семінару директорів шкіл нового типу на базі НВК № 2 директор гімназії Куницька Г.В. та її професійна команда ділились системою управлінських, науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на формування і розвиток компетентностей особистості.

Зустрічали гостей «сторітелінгом» «Гімназія – мій дім, моя родина, моя маленька рідна Україна». Це було незабутнє дійство, яке демонстрували нам майже 500 учасників. Свої досягнення нам продемонстрували наукове товариство «Пошук», призерів обласних та Всеукраїнських шкільних олімпіад загін інспекторів руху, команда КВК-ЮІР «КОП», дружина юних пожежників, до речі, кожна команда має свою форму, євроклуб «Сузір’я», драмтеатр «Мельпомена», клуб «Юні журналісти», вокальний гурт «Ритм» та команди волейболу, футболу та баскетболу.

У закладі функціонують музеї історико-етнографічний та історії школи, авторські творчі лабораторії та методичні центри. Цікавим було знайомство з впровадженням елементів СТЕМ – освіти на уроках природничих наук. Своїм досвідом поділилась з нами вчитель біології, завкафедрою природничих наук.

Тьюторський супровід у системі роботи з обдарованими дітьми продемонструваливчитель математики, вчитель- методист, завкаферою точних наук. Про роботу кафедри іноземних мов та міжнародні проекти розповіла вчитель іноземної мови завкафедрою, тренер Британської ради, вчитель-методист.

Такі семінари надзвичайно важливі для керівників закладів. Адже, ми маємо можливість ознайомитись з особливостями створення освітнього середовища у різних освітніх закладах, запозичити цікавий досвід, поспілкуватись з професіоналами-однодумцями та обговорити спільні проблеми та пріоритети розвитку української школи в умовах реформування освіти.

Директор гімназії, Олена Вальчук.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua