Інтерв’ю директора Ковельської міської гімназії у відкритому ефірі Українського радіо у програмі «Країна»

08
Бер, 2017
  • Головна
  • Новини
  • Інтерв’ю директора Ковельської міської гімназії у відкритому ефірі Українського радіо у програмі «Країна»

Ніна Жежера, ведуча програми, запросила слухачів до розмови про унікальний проект,  який проходить в Україні «Буккросинг».  Ніна зазначила вадливість даного проекту та запросила до обговорення: Буккросинг в Україні: розвага для великих міст чи шанс змінити щось в невеликих населених пунктах. З чого починається культура взагалі в кожному з нас? Чому хороша ідея повільно приживається у нас? Чи може буккросинг стати альтернативою бібліотекам і за яких умов? Як правильно шукати і знаходити книги, ділитися книгами, знайомитися з книголюбами?

У програмі брали участь журналіст та ведучий Олександр Колісніченко (Саша Марк), керівник клубу Буккросингу  «Free Book»  Людмила Солодка та директор Ковельської міської гімназії Олена Вальчук .

Олександр Колісніченко розповів про особливість книжкових зустрічей, які він започаткував, та важливість обміну книжками, які об’єднує читачів, сприяє взаєморозумінню та пропагує українську книжку. Людмила Солодка поділилася досвідом про те, як «Буккросинг» поширюється   у Черкасах.

Олена Вальчук розповіла про  започаткування проекту «Буккросинг» ( мандри книг) у міській гімназії та поширення  цього проекту у м.Ковелі, ініціаторами якого виступили учні міської гімназії, котрі люблять читати і цінують друковане слово,  та Людмила Барановська, заступник директора з НМР. Гімназисти  5-6, 8 класів стали найактивнішими учасниками книгообміну, вони пропагують українську книгу, віддають перевагу друкованим виданням, а не гаджетам, усвідомлюють роль книги у своєму житті. Відзначила важливість співпраці між видавництвом  Старого Лева  зі Львова, яке нещодавно відзначило свій 50 ювілей, та  подякувала благодійному фонду Степана Івахіва, який презентував нашій гімназії добірку новеньких книг. Зазначила, що проект поширився на інші школи, а до дня міста встановлено спеціальну нішу у вигляді підкови за посередництвом якої шанувальники красного письменства мають змогу взаємно обмінюватись книгами. Розповіла про новий проект «20 книг за 100 днів», який започаткувала Мірчук Діана, учениця 6 класу, зі своєю вчителькою Людмилою Барановською.  А також поділилась новим проектом «Українська книга мандрує на Україну». Адже міська гімназія отримала 340 примірників книг українською мовою та 250 – англійською від американців українського походження, а саме Лідії Тарнавської, Уляни Берези та Ірени Петріної. Це унікальні книги, які видані у Нью-Йорку, серед них є твори українських письменників, які були заборонені у період СРСР. Особливо цікавою є книга Марії Білоус – Гарасевич «Ми не розлучались з тобою, Україно», видана власним коштом автора.

Проект «Буккросинг» переконує кожного ковельчанина відчути себе начитаним європейцем і збагнути істину: книга вчить, як на світі жить. Отже, читати – це стильно  та сучасно.

Дізнатися про важливість проекту «Буккросинг» ви можете за посиланням http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=1564872

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua