Дискусійна панель «Реалізація концепції НУШ у базовій школі: реалії та перспективи».

20
Січ, 2023
  • Головна
  • Новини
  • Дискусійна панель «Реалізація концепції НУШ у базовій школі: реалії та перспективи».

З ініціативи Управління Державної Служби Якості Освіти у Волинській області та Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ковельської міської ради 12 січня 2023 року в ліцеї імені Олени Пчілки відбулась дискусійна панель «Реалізація концепції НУШ у базовій школі: реалії та перспективи». Пленарне засідання відкрив Володимир Матвіюк, завідувач сектора роботи з експертами управління ДСЯО у Волинській області.

    Ангеліна Корець, начальник управління державної служби кості освіти у Волинській області у своєму виступі розповіла про реалії та перспективи реалізації концепції НУШ в базовій школі в умовах війни. Наголосила на важливості проведення інституційного аудиту, а також   громадської акредитації закладів освіти, що  передбачає оцінювання школи щодо ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти та забезпечення досягнення здобувачами освіти результатів навчання, передбачених освітніми програмами і стандартами освіти. Ангеліна Йосипівна підкреслила, що новий інструмент громадської акредитації надасть школам можливість реалізувати передбачену Законом України «Про освіту» автономію  та самостійно обирати суб’єкта, що буде проводити оцінювання якості освіти та освітньої діяльності та допоможе у формуванні позитивного іміджу і репутації. Звернула увагу керівників на ліцензування закладів освіти.

    Олена Вальчук, директор ліцею, поділилась досвідом, набутим під час освітніх поїздок до Європи на з’їздах, конференціях та  зустрічах в Дубліні (Ірландія), Хельсінки (Фінляндія), Страсбурзі ( Франція), а також школах Німеччини та Австрії. Представила  результати досліджень в організації індивідуальної траєкторії учня та  інклюзивного навчання, змішаного навчання та ефективного освітнього середовища в школах Європи.

 Проте як, працюють школи, які є пілотними, розповів Роман Івановський, директор Нововолинського ліцею № 6.

 Світлана Верчук, директор ЦПРПП м.Ковеля презентувала дослідження, які вона разом з консультантами Центру зробила після проведення опитування педагогів, котрі  працюють у 5-х класах базової школи, батьків п’ятикласників та керівників цих закладів відповідно до  питань, які необхідно врегулювати під час реалізації освітньої реформи.

 Після пленарного засідання відбулися дискусії в групах. У групі керівників органів управління освітою (модератор – Світлана Андрійчук), директорів Центрів професійного розвитку педагогічних працівників (модератор – Володимир Матвіюк), директорів закладів середньої освіти (модератор – Алла Казмірук). Учасники обговорювали найголовніші проблеми в організації освітнього процесу НУШ (система оцінювання, навчання як гра чи гра як навчання, організація групової та індивідуальної роботи)   та напрацювали свої рекомендації.

       Цікавою була презентація рекомендацій, учасники ділились своїми ідеями щодо реалізації концепції НУШ в базовій школі в умовах війни.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x