Досліджуємо демократичний розвиток гімназії

12
Кві, 2019

Протягом 2018-2019 н.р. колектив гімназії працює над єдиною науково-методичною темою «Забезпечення реалізації демократичних цінностей у навчанні і вихованні гімназистів».

Питанню демократизації освітнього простору закладу присв’ячуються педагогічні ради, проблемний семінар, науково-практична конференція; проводяться моніторингові дослідження. Чергове моніторингове дослідження відбулось 09.04.19 р. Метою дослідження було вивчення демократичних змін у закладі в 2-х сферах:

  • Сфера розвитку демократичної культури школи – Демократичне середовище і демократичне врядування.
  • Сфера розвитку демократичної культури в школі – освіта для демократичного громадянства і прав людини у навчально-виховному процесі.

Для дослідження були використані матеріали опитувальників «Інструмент демократичного розвитку школи» з практичного посібника «Демократична школа» Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства.

У моніторинговому дослідженні брали участь учні 4-7 класів, батьки учнів 4-7 класів, вчителі.

Для роботи над підготовленими пакетами опитувальників всі учасники дослідження об’єднались в групи, до складу яких були залучені представники всіх 3-х сторін.

Жваво і конструктивно відбувалась робота в групах, враховувалась думка кожного, приймалось зважене рішення. Кожній групі необхідно було визначити на якому рівні виконання стандарту в закладі знаходиться кожна з характеристик із розглянутих 2-х сфер змін (початковий, частковий, поглиблений, сталий).

Швидко промайнув час (30-40 хв), учасники дослідження з гарним настроєм завершили роботу, залишали приміщення з відчуттям своєї власної причетності до демократичних змін у гімназії.

ТГ «Моніторингова служба гімназії» опрацює зібрані матеріали і оприлюднить їх результати до кінця тижня.

Заступник з НМР Квятковська К.І.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua