Дієве партнерство – успішна школа

26
Січ, 2021

«Дієве партнерство – успішна школа» Ця теза стала темою конференції, яка відбулась нещодавно в ЛІЦЕЇ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ.

Демократизація   суспільства передбачає відкритість у діяльності державних структур, співпрацю та налагодження партнерських відносин із громадськими організаціями. Сучасне виховання потребує  широкого залучення всіх прогресивних сил суспільства до питань організації шкільного життя.

На четвертому етапі роботи колективу над проблемним питанням «Демократизація освітнього середовища Ліцею в системі управління якістю освіти» колектив працює над єдиною науково-методичною темою «Партнерська взаємодія всіх учасників освітнього процесу в умовах європеїзації». Отже, тема і мета конференції  були невипадкові, швидше  стала складовими компонентами в системі роботи над проблемним питанням.

В ході конференції було  ще раз обговорено значимість слова «партнерство» як встановлення та розвиток взаємовигідних відносин між школою, учителем, членами громади та спонсорами для спільного розв’язання загальних проблем.

Силами творчої групи були проаналізовані стратегічні напрями партнерської взаємодії школи з різними установами, громадськими організаціями, були сформульовані очікувані результати цієї взаємодії, обговорені шляхи і методи їх досягнення.

Про партнерську взаємодію в межах реалізації програми «Демократична школа», яка передбачає співпрацю між школою, представниками місцевої громади й органами самоврядування, розповіла Шворак Р.С. заступник з ВР.

В ході конференції було підкреслено, що розвиток міжнародного партнерства – пріоритетний напрям роботи ліцею. Про партнерство з Гете-інститутом, про міжнародний англомовний табір Go Camp, про шкільний європейськийи клуб «Розмаїття» розповіла голова предметної комісії іноземних мов Гарбуз В.Р. Педагогам Ліцею було цікаво дізнатись про значний пласт партнерської взаємодії, яку здійснюють вчителі іноземних мов.

Вчитель  англ. мови Бурим Н.В. поінформувала про інтернет-проєкт eTwinning та співпрацю з British Council, Асоціацією ADU (американці за демократію в Україні), університетом Siena College  з підвищення  кваліфікації вчителів (Олбані, США), міжнародною  організацією TESOL-Ukraine.

Партнерство і співпраця з Альберським університетом, студії канадознавства розкрила у своєму виступі Плєшкова О.В., вчитель англ.мови.

В ході конференції було розкрито партнерство з громадськими організаціями.

Шворак Р.С. розповіла про дієву співпрацю з громадською організацією «Сокіл», яка має свої  традиції і вагомі досягнення у справі виховання патріотів, громадян незалежної  України; заслуговує на увагу і на продовження співпраці взаємодія  із проектом КРОКС в межах області і України.

Від Піклувальної ради і Ради Ліцею своє бачення партнерської взаємодії сформувала  Рабко С.А., голова  Ради Ліцею. Зачитала текст звернення батіків до учасників конференції Вальчук О.І., директор Ліцею. Батьки прагнуть брати активну участь у житті закладу і виявляють готовність до партнерської взаємодії.

Про партнерство із осередками духовності, музеями, бібліотеками повідомила вчитель історії Слепко О.В., керівник гуртка «Історичне  краєзнавство».

Барановська Л.Л., заступник директора з НВР поінформувала учасників конференції про партнерство Ліцею з МАН та закладами вищої освіти.

Після обговорення наданої інформації учасники конференції ухвалили рішення, спрямоване на розвиток  і покращення партнерської взаємодії Ліцею  з іншими об’єктами оточуючого середовища.

Квятковська К.І., заступник з НВР

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua