9 травня –День Європи

09
Тра, 2022

День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті.

День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС з 1985 року. Раніше, на європейському рівні, День Європи відзначався 5 травня, але тепер ця дата залишилася лише щорічною згадкою про заснування Ради Європи.

Рада Європи святкувала однойменне свято у день свого заснування 5 травня 1949 р. до 1964 р.

Трішки історії цього свята.

У 1985 році, на саміті Європейської ради в Мілані, 9 травня затверджене, серед інших офіційних символів ЄС,як День Європи, увічнивши день проголошення Декларації Шумана, який вважається днем народження Європейського Союзу:

«Мир у світі неможливо забезпечити без будівничих зусиль, сумірних рівню небезпеки, яка перед ним постає.  Організована і життєздатна Європа може зробити фундаментальний внесок в цивілізацію, забезпечивши мирні відносини між країнами…»

У подальші роки, зокрема після укладання Маастрихтського договору, 9 травня стало активно відзначатися як День Європи громадськістю держав-членів ЄС. Свято також відзначалося в країнах на шляху до євроінтеграції; наприклад, польська Фундація Шумана — організація, яка з 1991 року виступала за європейську інтеграцію Польщі, вперше організувала свій Варшавський парад Шумана в день Європи 1999 року.

Європейська Конституція юридично закріпила б усі європейські символи, однак цей договір не був ратифікований у 2005 році. Європейський Парламент «офіційно визнав» День Європи у жовтні 2008 року, а з чинним Лісабонським договором існує декларація держав-членів, що підтримують символи.

Про свякуванняя 9 травня як Дня Європи повідомлялося по всій Європі станом на 2008 рік.

У 2017 та 2019 роках Європейський парламент закликав, щоб 9 травня став вихідним святковим днем в усіх державах-членах ЄС.

18 квітня 2022 року, у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт закону, головним ініціатором якого є Володимир В’ятрович, співдоповідачем Микита Потураєв, згідно з яким Президенту України рекомендується внести зміни до відповідного указу для відзначення Дня Європи щороку 9 травня — одночасно з державами Європейського Союзу, переносячи при цьому вихідний Дня перемоги на 8 травня, залишаючи 9 травня звичайним робочим днем.

«Україна – це Європа», – саме з цього гасла розпочався доленосний для нашої країни Євромайдан. П’ять років потому, 22 листопада 2018 р. Верховна Рада підтримала у першому читанні зміни до Конституції, які закріплюють незмінний курс України в ЄС.

Сьогоднішні школярі за десяток років писатимуть нову – європейську – історію України. А тому важливо вже зараз пояснювати їм, що значить бути справжнім європейцем

За рекомендаціями «Інтерньюз-Україна» пропонуємо цікаві ресурси для вивчення Європи. Зверніть увагу, всі посилання є активними.

  1. Книга-вікторина«Європа для дітей: Тремоло та його європейська місія»
  2. Методичні рекомендації євроклубам– поради вчителям з проєвропейського виховання школярів (пізнавальні ігри, квести, тренінги)
  3. Інтерактивна книга«Європа-гра»
  4. Посібник для дітей«Відкрий для себе Європу!»
  5. Історія та устрій ЄС: навчальне відеодля дітей.  (Посилання https://youtu.be/pr_zmkwLaHM )

Протягом трьох хвилин ви дізнаєтесь:

  • Як запеклі вороги стали країнами-союзниками?
  • Коли ЄС святкує день народження?
  • Чому немає Конституції Євросоюзу?
  • Скільки років ЄС існував без власної валюти?
  • І нарешті, чому бути європейцем – це круто?

Відео виготовлене в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» Представництва Європейського Союзу в Україні.

Сподіваємося, ці матеріали допоможуть усвідомити, що успішна країна починається з кожного з нас.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x