Наші проєкти

 

ETwinning School 2021-2022

Our school has been awarded with the eTwinning School Label 2021-2022 and this is a great achievement by the eTwinning team in our school!

The official announcement was  made on the eTwinning.net Portal and on other eTwinning and European Commission’s news channels.We can proudly use the eTwinning School Label on our school’s website.

https://www.etwinning.net/files/etwinningschool/etwinning_school_mission.pdf

 

Smart School

Комунальний заклад «Ковельська міська гімназія імені Олени Пчілки» першою на Волині одержала почесний  статус  Smart School від MM Publications. Вчителі англійської мови вже не перший рік використовують автентичні підручники британських видавництв, що підвищує мотивацію учнів до навчання, сприяє розвитку комунікативних вмінь та дає чудові результати під час складання ЗНО. Урочиста презентація нового звання відбулась на святковій лінійці 1 Вересня 2017.

Ця нова унікальна програма підтримки для державних та приватних навчальних закладів України Smart School від видавництва MM Publications спрямована не лише на підвищення рівня знань учнів, але й професійний розвиток вчителя і зростання престижу навчального закладу. Між компанією  «Лінгвіст», яка є офіційним представником MM Publications в Україні,та  Ковельською міською гімназією була налагоджена  співпраця, в рамках якої  проводяться тренінги для вчителів  м. Ковеля, де презентуються  новинки підручників та практичні поради, інновації у сфері викладання англійської мови (тренер Надія Бурим).

Express Digi School

5 листопада 2018 року КЗ “Ковельська міська гімназія” присвоєно статус Express Digi School від видавництва  Express Publishing. Відповідно до партнерської програми наш навчальний заклад отримав наступні переваги:

  •  Користування онлайн платформою для вчителів/батьків/учнів expressdigibooks;
  •  Навчально-методичну літератури для бібліотеки гімназії;
  •  Методичну підтримку педагогічного колективу кваліфікованими тренерами видавництва.

 

“Україна без сміття”

     Проектна діяльність у нашій гімназії — звична справа, до якої із задоволенням долучаються педагоги, учні та батьки. Кінець 2018 року ознаменувався тим, що 7 грудня був підписаний освітній екологічний проект «Україна без сміття» директором Вальчук О.І. та міським головою Кіндером О.О. про співпрацю. Екологічна служба міської ради спільно із заступником директора Барановською Л.Л. спланували перші кроки для реалізації проекту. Варто зауважити, що до вирішення цієї проблеми активно долучилися члени гімназійних клубів «Згода», керівник Козачук Р. І., учитель правознавства, та «Євроклубу», керівник Гарбуз В.Р., учитель німецькоі мови. Вони спільно організували конкурс на кращий логотип акції під гаслом «Ми за чисте довкілля».

 

Healthy school

Звіт про реалізацію проекту «Healthy school» за І семестр 2018-2018 н.р.

Проект розпочав свою реалізацію 15.10.2018, було здійснено 5 звітів про роботу (Барановська Л.Л.) та обробку анкет про здорове харчування в гімназії (Дричик О.В.)

Відбувся результативний загальногімназійний похід, під час якого були проведені спортивні змагання «Козацькі забави» для учнів 1-2 класів, учні варили козацький куліш, активновідпочивали, до цього дійства залучалися батьки. Кухар гімназії долучилася до осінньої оздоби підвіконня їдальні декоративними гарбузиками з нагоди Гарбузового дня, метою якого було пропагувати вживання здорової їжі та навчатися мистецтву її приготування. До цих заходів активно долучилися учні 5-А, 5-Б класів та класні керівники Приступчук З.В., Купрійчук П.Т. Відбулася дегустація страв із гарбуза, які приготували учні 4-А, 4-Б класів та класні керівники Лихобицька Г.П., Черняк О.С. Інсценівку «Ходить гарбуз по городу» розіграли учні 2-В під керівництвом Плєшкової О.В., до активних ігор були запрошені учні 1-2 класів з класними керівниками Василюк Л.С., Коваль Л.П., Самчук Л.Г., Компанієць Ж.І. Для педагогів гімназії був проведений майстер-клас з приготування супу-пюре з гарбуза Клівак А.В. Мама Пархомук Яни пригостила учителів тортом з гарбуза власного виробництва.

На Свято талантів у 1-А класі був запрошений випускник гімназії 2011 року, абсолютний чемпіон Європи з веслування у двійці каное Вандюк Юрій, який розкрив свій секрет успіху для першокласників, він подарував м’яч та залишив побажання в щоденниках учнів.

Були започатковані уроки на свіжому повітрі Барановською Л.Л. для учнів 1-А класу з метою активізації читання книг, оздоровлення та загартування. Цю акцію буде продовжено у ІІ семестрі у формі челенджу.

Гімназійні турніри з тенісу під час перерв відбулися 9-11 листопада з ініціативи Товстиги Назара, до яких були залучені учні 2-4 класів, куратором змагань виступив Горбунов Є.С. та Тарасенко Л.М., переможців було визначено, на сайті гімназії розміщено інформацію заступником директора з НВР Шворак Р.С.

У кінці листопада був проведений загальногімназійний тематичний Смачний яблучний день, під час якого відбувся флешмоб «Healthy Apples», підготовлений учнями 4-А класу та Барановською Л.Л., спортивні розваги з яблуками на уроці провів для учнів 1-2 класів учитель фізкультури Шкурупій А.В. Варто зауважити, що впродовж дня були проведені тематичні уроки, на яких згадувалося про яблука в усіх можливих освітніх аспектах. Під час перерв відбувалася дегустація страв з яблук, яку забезпечили учні 3-іх класів, особливо активними були вихованці Качинської Г.В. та Подкуйко Н.Г., яка виконувала обов’язки класного керівника в 3-А . Кухар гімназії Клівак А.В. частувала печеними яблуками учнів та педагогів гімназії, а медсестра Ліпич І.П. провела презентацію корисності печених яблук. Вдячні усім учням та педагогам гімназії, які долучилися до акції «З’їж яблуко – забудь про лікаря», не тільки принесли яблука, а й активно споживали, демонструючи здоровий спосіб життя. Особливу вдячність висловлюємо Дарчич Т., голові піклувальної ради гімназії, яка забезпечила кошиками та допомогла в оформленні вестибюлю.

У рамках всеукраїнського проекту «Пропаганда щеплень – профілактика епідемій» був проведений флешмоб учнями 3-А класу, які підготували малюнки та представили власну позицію у ставленні до щеплень.

Учитель біології Дричик О.В. організувала відкриття гімназійного Клубу юних квітникарів, які за ініціативи заступника директора Барановської Л.Л. підготували Фіалкову алею на першому поверсі гімназії у рамках напрямку здоровий освітній простір.

У грудні 2018 року гімназія підписала спільний з Ковельською міською радою проект «Сортування сміття» у рамках всеукраїнської акції «Україна без сміття». Куратором проекту є заступник директора з НВР Барановська Л.Л. та виконавець учитель екології Коваль Л.П., сплановані перші кроки діяльності зі встановлення сміттєвих баків та агітаційних навчальних семінарів. До цієї акції долучилися члени гімназійного дискусійного клубу «Згода», які провели у класах презентації досвіду сортування сміття у світі та Україні під керівництвом учителя правознавства Козачук Р.І.

Практикуємо заняття з йоги для учнів під час перерв та після уроків, ритмічні перерви на першому поверсі, кисневі перерви на вулиці, фізкультхвилинки під час уроків для розвантаження учнів.

Вагомим здобутком у формуванні здорового освітнього простору став старт гімназійного проекту з новітнього дизайну нашої їдальні, який започаткували учні 6-их класів під керівництвом учителя трудового навчання Шворак Р.С. Вони представили своє бачення реформування інтер’єру, експертом виступила випускниця гімназії 2010 року Арутюнян Каріна, яка підтримала варіант проекту учнів 6-Б класу, до обговорення Руслана Степанівна запросила учнів-художників інших класів та батьків-дизайнерів. Поки проект перебуває у розробці.

Слід зауважити, що директор гімназії Вальчук О.І. посприяла у встановленні питних фонтанчиків на кожному поверсі гімназії, що є одним із завдань проекту щодо функціонування здорового освітнього простору.

Академічна доброчесність

У травні 2019 р. у гімназії розпочато реалізацію Всеукраїнської кампанії «Академічна доброчесність» зміст якої полягає у створення широкої суспільної підтримки принципів академічної доброчесності, пояснення їх важливості для розвитку освіти і суспільства всім учасникам академічного процесу – студентам, батькам, викладачам та адміністраціям університетів.

Про проєкт:

  1. Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project – SAIUP), що має на меті застосовувати спільний досвід США і України для розробки та втілення плану заходів задля орієнтації та навчання учнів/студентів, вчителів/викладачів та адміністраторів навчальних закладів України практичної цінності і важливості академічної доброчесності, наданні ресурсів і плану дій задля їхнього тісного залучення до зміцнення академічної доброчесності в освітньому середовищі.
  2. Місія Проєкту: формування нової академічної культури, яка базуватиметься на довірі, чесності, прозорості, реальному навчанні, справжній науковій роботі.
  3. Візія Проєкту: системні зміни в українській освіті, від яких виграють всі учасники академічного процесу – студенти та учні, викладачі та вчителі, університети та школи.

Проєкт реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти у партнерстві  з Посольством США в Україні та Міністерством освіти і науки України.

Чому варто долучатись до проєкту?

Академічна доброчесність є невід’ємною складовою забезпечення якості освіти, а дотримання принципів академічної доброчесності під час навчання та викладання в школі впливає не лише на якість шкільної освіти, а й на формування засадничих цінностей випускників та їх уявлення про світ, соціум, успіх, працю тощо. Окрім того, шкільні випускники – це потенційні студенти вищих навчальних закладів. Отже від того, яка академічна культура виховується в школі, залежить тип академічної культури майбутніх студентів університетів.

«Проєкт формування академічної доброчесності у школі» сприятиме практичній реалізації статті 42 Закону України «Про освіту», яка наголошує на важливості та обов’язковості забезпечення принципів академічної доброчесності у освітньому процесі під час навчання та викладання. Стаття42 «Про освіту» дає визначення таким поняттям як: «академічна доброчесність», «об’єктивне оцінювання результатів навчання», «порушення академічної доброчесності», «списування» тощо та визначає основні види академічної відповідальності.

Всеукраїнський проєкт «Яблуневий сад»

У березні 2020 року з ініціативи «Екошколи», яка працює при УНТ «Еврика», наш заклад освіти долучився до Всеукраїнського проєкту та висадила 90 яблуневих саджанців трьох сортів – Топаз, Росава, Зимова пізня. З метою упровадження STEM-освіти в нашому закладі ми взялися до реалізації цього проекту, щоб не тільки висадити сад, а й потім мати змогу годувати вирощеними яблуками наших учнів і пропагувати здорове екохарчування. Однак перед цим довелося напружено попрацювати, щоб підготувати документи та землю саду для такої акції. Втішені тим, що нас підтримав депутатський корпус Ковельської міської ради на чолі з міським головою Кіндером О.О. та його заступник Прокопів І.Я. Головний спеціаліст відділу з питань екологічної безпеки Козакевич О. разом з іншими працівниками обстежили територію нашого саду та надали дозволи на корчування старих дерев. А далі до роботи взялися гуртом професіонали, які зуміли в короткі строки не тільки зачистити площу, а й упорядкувати та повністю підготувати до висадки молоденьких дерев. За це ми вдячні Бойку Володимиру Івановичу, директору ПТМ «Ковельтепло», Михалевичу Ігорю Миколайовичу, начальнику КП «Добробут», Солов’янчуку Віктору Степановичу, начальнику ЖЕКу № 1, Римарчуку Василю Михайловичу, директору ТОВ «Ковельський хлібокомбінат», Штику Василю Федоровичу, директору дочірнього підприємства «Новобуд», Мисюку Зіновію Івановичу, начальнику філії «Ковельська ДЕД» ДП «Волинський облавтодор», а також Смітюху Івану Євдокимовичу, благодійнику, батькові випускника гімназії.

 Особливої Подяки заслуговує Шлюєв Юрій Миколайович, який очолив батьківську громаду нашого закладу освіти та першим підтримав нас у реалізації проєкту, замовивши своїм коштом саджанці, керуючи разом з директором Вальчук Оленою Іванівною підготовчими роботами, така партнерська співпраця дала змогу швидко здолати труднощі та висадити деревця вчасно.

  Сьогодні ми радіємо, бачачи, як зазеленіли яблуньки, усі прийнялися, бо біля них ходили з любов’ю десятки людей – це і наші класні керівники Сорока К. (5-А), Клецор І. (6-А), Коваль Л. (6-Б), Самчук Л. (7-Б), Плєшкова О. (7-В), Качинська Г. (8-В), Лихобицька Г. (9-А), Порхун Т. (9-Б), Купрійчук П. (10-Б), і заступники директора Барановська Л., Шворак Р., Квятковська К., і педагоги Сметюх О., Савчук Х., Подкуйко Н., Михалевич В., Горбунов Є., Шкурупій А., психолог Мельничук О., інженер Пастушок І., медична сестра Ліпич І., секретар Грицюк О., це і весь корпус технічного обслуговування Ліцею  на чолі з Проценком Ю. (Шульженко В., Архіпчук Р., Рибачук Л., Сотнічук Г., Шульженко О., Зачинська Т., Півень Т., Редькович С., Лащук Л., Скрипчук М., Москвічов М.). Щиро вдячні за допомогу та підтримку батьківським родинам Калушів, Пархомуків, Мірчуків, Шкварків, Костюкевичів, Цюп’яшуків, Никонюків, Троцюків, Зінчуків, Короліків, Воздіганів, Білецьких, Урбановських, Соломянюків, Омелянюків. Усі, хто долучився до реалізації цього STEM-проєкту, нагороджені іменними Подяками нашого закладу. Низький уклін Всім за працю!

 

 

 

 

Зігріє серце крапля доброти

Волонтерство – це дія

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x