Об’єднаймо зусилля заради перемоги!

24
Бер, 2015

Ковельська міська гімназія продовжує творити добро. Так, 17 березня було організовано фестиваль українських вареників під назвою «Твори перемогу своїми руками». Як зазначалося у рекламній листівці, усі зібрані кошти будуть передані волонтерам для підтримки наших військовослужбовців у зоні АТО. Акція проходила під гаслом «Об’єднаймо зусилля заради перемоги!».

Цього дня у вестибюлі гімназії зібралося доволі багато гімназистів і гостей заходу. Учні жваво купували вареники з різними начинками. Можна було посмакувати й народним напоєм – узваром. Цікаво, що кожен, хто скуштував хоча б один вареник, який, до речі, коштував 1 гривню, позитивно висловлювався і хвалив зусилля учасників ярмарку.

Першою, із ким вдалося поспілкуватись, стала Валентина Калішук, бабуся учениці Валерії Рижко, яка залюбки взяла участь в акції.

– Валентино Віталіївно, як Ви дізналися про те, що у нашій школі відбудеться фестиваль?

– Моя онучка сказала, що у гімназії організовують ярмарок і попросила допомогти.

– А Ви самі ліпили вареники?

– Сама, ніхто не допомагав. Я взагалі люблю ліпити вареники, аби тільки було кому їсти!

Валентина Віталіївна розповіла, що позитивно ставиться до проведення подібних акцій, а також доповнила, що уся рідня полюбляє ласувати її варениками.

На заході була присутня голова ради гімназії Тетяна Дарчич, яка допомагала гімназистам в оформленні зали. Тетяна Григорівна наголосила, що варто частіше проводити такі благодійні акції, тим самим підкресливши свою позицію.

За словами продавців, учні «накинулися» на столи, купуючи національні страви. Хтось висловив організаторам побажання ще раз організувати фестиваль, адже не очікувалося, що усі вареники будуть розпродані за лічені хвилини.   Валерія Рижко, одна із учасниць дійства,  поділилася з нами власними роздумами: «Це була дуже гарна ідея, адже кожен міг спробувати різні вареники, дізнатися більше рецептів. Той, хто сам їх ліпив, міг зблизитися з мамою чи бабусею. Від свята залишилося відчуття домашньої атмосфери». Марія Шайко, відвідавши фестиваль, зазначила: «Це свято змусило об’єднатися.   Це була ще одна можливість сісти за стіл разом із бабусею чи мамою і, ліплячи вареники, поговорити про всяку всячину, обмінятися досвідом».  Андрій Цюп’яшук, який власноруч підтримав ініціативу організаторів, наголосив: «Ми готували вареники не заради грошей чи для себе, усе зароблене піде на потреби військових». Коли перерва добігала кінця, нам вдалося поспілкуватися із викладачем української мови і літератури Людмилою Барановською.

– Людмило Леонідівно, як Ви ставитесь до подібних акцій?

– Я дуже позитивно до цього ставлюся, бо так і має бути, щоб ми підтримували один-одного.

– Чи варто частіше проводити благодійні ярмарки?

– Я вважаю, що дуже часто не можна, тому що це значні кошти, але мені здається, якщо ми підтримуємо наших воїнів, то раз на навчальну чверть така акція повинна бути.

Людмила Леонідівна похвалила Надію Жмуйду, страва якої дуже смакувала, і Наталію Шеремету, котра приготувала вареники «із натяком», усередині яких був прихований «сюрприз».

– А чи знаєте Ви, хто подав ідею організувати захід?

– Знаю. Це Любов Миколаївна з Оксаною Семенівною Комашки. Діти їх підтримали – і я вважаю, що це дуже доречно зараз.

А тепер час детальніше дізнатися про вареники, що містять «сюрприз». За цим ми вирушили до Наталки Шеремети

– Наталко, усі говорять про твої вареники з пророцтвами. Чи не могла б ти детальніше мені розповісти про них?

– Взагалі, кожен вареник містить певний предмет. Якщо тобі попадеться ґудзик, то це означає, що скоро ти здійсниш покупку. Якщо у варенику ти помічаєш копійку – на появу грошей, квасолю – неочікуване багатство. Коли у тебе буде нитка – чекай на довгу подорож, якщо ж вона буде з вузликами, тоді виникає ризик заплутатися в житті. Часник – на негаразди і проблеми. Помітиш горіх – на прихильників, знайдеш лавровий лист – на визнання і славу.

Наталка одразу ж попередила покупців, що у варениках містяться своєрідні «сюрпризи». За її словами, усі бажаючі досить швидко розібрали страву.

На завершення фестивалю організатори підрахували зароблені кошти. Їм вдалося зібрати 920 гривень. Найближчим часом гроші буде передано волонтерам, які закуплять необхідні речі військовим, котрі боронять Україну.

 

Сергій ГАВРИЛЮК,

учень 6-Б класу Ковельської міської гімназії.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua