Листи його, неначе сплески світла…

05
Бер, 2019

Нещодавно в Палаці учнівської молоді відбулося літературно-мистецьке свято «Листи його, неначе сплески світла…», приурочене до 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Його підготували вчителі-словесники комунального закладу «Ковельська міська гімназія імені Олени Пчілки» Л.Л.Барановська, Л.М. Комашко, Н.А. Купрійчук, З.В. Приступчук, О.П.Чак, О.С. Комашко, учитель музичного мистецтва О. С. Сметюх, музичний акомпаніатор В.І. Михалевич.

До сприйняття заходу налаштувала майстерна гра на скрипці «Думи мої…» у виконанні учениці 10 А класу Сиротюк К. та слова Т. Шевченка: «Получив свободу от поміщика свого… Живу, учусь, нікому не кланяюсь і нікого не боюсь, окроме Бога, – велике щастя буть вольним чоловіком: робиш, що хочеш, ніхто тебе не спинить». Саме вони є особливими для кожного українця, адже немає нічого ціннішого за свободу. Немає нічого кращого, ніж жити у вільній, незалежній, соборній державі, яку Шевченко вимріяв, заради якої «карався, мучився» й трудився.

Учасникам свята вдалося вміло поєднати уривки з листів Т.Шевченка відповідно до тематичних блоків з елементами театралізованого дійства: листи Т.Шевченка до брата Микити та сестри (виконавці Бондар К., Гоцик О.); створення образу Т. Шевченка-художника (Д.Поліщук), триєдиного образу Т.Шевченка на засланні (Зінчук І., Сендзюк І., Шумик А., жовнір Зінчук А.), звернення Т.Шевченка (Д.Поліщук) до сучасників та вручення листів. Не залишили байдужими пісні «Якби мені черевики», «Земля Кобзаря» (ансамбль «Глорія»), «Благослови» (виконавець Купрійчук С.), гра на бандурі «Гей, по конях» (Д.Томчук). Образ України майстерно представили дівчата-українки (В.Шкаран, М. Стрельчук, О.Саюк).

Глядачі отримали задоволення від продекламованих віршів Т.Шевченка «Чернець», «Сон», «Сестрі» у виконанні Д.Косенкова, О.Сметюха, К.Пасаман.

Своєрідне налаштування на сприйняття листів Т.Шевченка забезпечили ведучі Купрійчук С., Косенков Д., Бондар К. та Чак В., які зворушили душу кожного присутнього на заході.

Глядачі, представники від колективів закладів освіти отримали своєрідне листування Т.Шевченка у вигляді брошури як символ зв’язку поколінь, незнищенної пам’яті.

Слова вдячності колективу, усім учасникам заходу висловив начальник управління освіти Віктор Бичковський. Було відмічено оригінальність самого задуму (коментар до епістолярію Т.Шевченка) та його реалізацію.

Віримо, що листи Т.Шевченка, написані кров’ю його серця, знайдуть свого адресата.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua