Казка напередодні Різдва

08
Січ, 2016

В Різдвяні дні повсюди, в кожній хаті,

На всіх чекає багато чудес.

Ольга Пенюк

У давнину січень був “просинцем”, бо після похмурого грудня на небі з’являються острівці блакиті. За іншою версією, така назва означає “просити в Богів добра”, тому що на цей місяць випадають різдвяні свята. До цього перший місяць року мав й інші назви: студень, сніговик, тріскун, вогневик, льодовик, щипун, сніжень, лютовій.

“Січень наступає, мороз людей обнімає”, – каже народне прислів’я. Бо чим сильніші морози у січні, тим веселіші новорічні свята. Місяць перевіряє, чи здатні люди на щедрість, доброту, згуртованість.

Що саме робить зимові свята особливими? Подарунки? Новорічні прикраси? Чи неповторна казкова атмосфера, передчуття дива?  Таємниця Різдва криється у справжніх почуттях, емоціях, полум’ї,  яке потрібно запалити святковим настроєм та щирими посмішками. Це, безсумнівно, вдалося зробити Тетяні Дарчич, голові батьківської ради Ковельської міської гімназії, яка спільно зі своєю донькою, випускницею закладу Настею, організувала та провела майстер-клас із виготовлення різдвяних композицій. Цей захід ще раз засвідчив єдність батьків та педагогів на шляху до виховання національно свідомого та гармонійно розвиненого громадянина України. Дійство стало черговою ланкою у калейдоскопі майстер-класів, започаткованих дирекцією закладу напередодні Дня народження гімназії. Тетяна Дарчич запропонувала присутнім створити різдвяну композицію на основі природних матеріалів (гілок ялини, ялівцю, магонії, шишок, жолудів, троянд) з вкрапленнями намистин, стрічок, якими радо поділилася з присутніми.  Цінність такої прикраси полягає у тому, що вона існує в єдиному екземплярі, не є безликою, адже у неї вкладена частинка душі майстра та енергетика добра, що особливо важливо напередодні різдвяних свят. Майстриня розкрила усі тонкощі роботи з флористичним оазисом та таємниці створення подібних виробів.

Мистецтво об’єднало у затишному колі різних, на перший погляд, людей. Серед них 3 батьків (Дарчич Тетяна, Ваврищук Валентина, Мар’юсік Олена), 2 випускників (Дарчич Анастасія, Ваврищук Юлія), 10 педагогів (Вальчук Олена, Комашко Любов, Квятковська Кіра, Шворак Руслана, Барановська Людмила, Комашко Оксана, Чак Оксана, Качинська Галина, Заграй Галина, Бурим Надія, Троцюк Марія, Коваль Людмила), секретар Дубій Наталія, завідувач шкільною бібліотекою Мочарська Євгенія та педагог-організатор Черняк Ольга. Цей захід забезпечив духовну єдність поколінь, відкривши таїнство зимових свят у неймовірних творчих проявах.

Майстер-клас, організований Дарчич Тетяною, засвідчив: Ковельська міська гімназія – заклад нового типу, у якому панує натхнення, витає дух нестримної, творчої енергії, спрямованої на виховання всебічно розвиненого патріота України, який поважає та цінує народні традиції.

Дякуємо батькам гімназистів за подаровану зимову казку й атмосферу доброти та єднання, адже, за словами Дженіс Медітер, «Різдво не є стільки відкриттям наших подарунків, як відкриттям наших сердець».

Комашко Оксана, вчитель української мови та літератури

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua