Демократичне середовище формується у школі

09
Бер, 2016

1 березня 2016 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась конференція з нагоди відкриття Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа», у якій бере участь і наша гімназія.

To change mentalities and build a democratic culture you need to start with education. That was the clear message from participants at the launching conference for Schools for Democracy.

Програма реалізується Європейським Центром імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія на підтримку системних реформ у сфері загальної середньої освіти в Україні. Програмна діяльність ґрунтується на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей; виконавчий директор Європейського Центру імені Вергеланда (Королівство Норвегія) Ана Перона-Ф’єльдстад; голова підкомітету з питань науки та освіти Комітету Верховної Ради України Тарас Кремінь; голова операцій Офісу Ради Європи в Україні з питань науки і освіти Алессандро Саваріс; перший секретар Посольства Королівства Норвегії в Україні Сігбйорн Літланд; головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Раїса Євтушенко. Також на захід були запрошені голови обласних департаментів освіти, директори шкіл-учасниць Програми, представники обласних інститутів післядипломної освіти, експерти.

За словами Павла Хобзея, Україна є демократичною країною, що доводить історія держави, зокрема, Революція Гідності. «Демократичні цінності треба впроваджувати саме через практику, щоб було видно конкретні результати та досягнення», – вважає заступник Міністра. Також Павло Хобзей впевнений, що школа повинна виховувати у дітях демократичні цінності.

Директор Європейського Центру імені Вергеланда Ана Перона-Ф’єльдстад наголосила на тому, що демократія починається саме зі школи. За її словами, школа – це те місце, де діти зможуть навчитися співпрацювати один з одним, взаємодіяти з людьми протилежної думки та боротися з відмінностями демократичним способом. «Для багатьох дітей – школа представляє першу зустріч із громадськими закладами. Тому той досвід, який діти матимуть у школах визначає їх подальшу долю як громадян», – вважає директор Центру.

Трирічна Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа» спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства. Структура Програми передбачає поглиблення суспільної єдності та діалогу між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами.

Голова операцій Офісу Ради Європи в Україні з питань науки і освіти Алессандро Саваріс проінформував, що Рада Європи має на меті підтримувати цінності прав людини та демократії до верховенства права. «Наші основні інструменти для підтримки цих цінностей – освіта», – каже він. Також на думку голови Офісу, для людини важливим є питання ментальності яке, зокрема, формує освіта. «Якщо ми почнемо навчати дітей у школі та студентів в університетах принципам демократії, прав людини, верховенства права, то це стане першими кроками до уникнення порушення прав людини»,- додав Алессандро Саваріс.

Головний спеціаліст загальної середньої освіти МОН Раїса Євтушенко наголосила на тому, що школа є основною цільовою аудиторією для освіти в галузі демократичного громадянства та прав людини.

Під час конференції відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти і науки України і Європейським Центром імені Вергеланда. Цей документ підписали заступник Міністра Павло Хобзей і виконавчий директор Європейського Центру Ана Перона-Ф’єльдстад.

Декларація про співпрацю була підписана директором Ковельської міської гімназії Оленою Вальчук  та Христиною Чушак, національним координатором Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа»

Близько 480 директорів шкіл, учителів, представників місцевої влади та 120 шкіл з усієї території України будуть навчатися за програмою «Демократична школа». Відбуватиметься по чотири тренінгів в рік, а також по 90-100 консультацій на місцях упродовж навчального року, до яких залучатимуть працівників школи, учнів, батьків та представників місцевих громад.

                                                                      Директор гімназії Олена  Вальчук

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua