«Де синії гори, де гори Карпати…»

14
Чер, 2021

Екскурсія – це подорож і значна складова навчального процесу . Сонячні червневі вихідні колектив 7-А класу провів у  мальовничих Карпатах, де  учнів та батьків з радістю зустріли милі звірята, милували око  колоритні сувеніри в Яремче, дивограй водоспаду Гук, надзвичайно кремезні  Скелі Довбуша  і, безперечно, —  славетний Буковель з неймовірними краєвидами та захоплюючою природою.

Омріяна родинна подорож розпочалася знайомством із унікальною духовною пам’яткою України – церквою Святого Духа в Рогатині,  однією із десяти найцінніших дерев’яних сакральних споруд . Рогатинська церква  належить до числа найдавніших в Україні. Вона зведена понад 500 років тому з дубових дощок і без жодного цвяха. Храм збережено в такому вигляді, яким він був більш, ніж чотириста років тому. Згідно із місцевою легендою батько Насті Лісовської  Гаврило, був священиком у церкві Святого Духа, а сама  ж Роксолана отримала в Святодухівській церкві своє перше причастя.

Наступна  зупинка – музей народної архітектури Прикарпаття при трасі Івано-Франківськ – Галич. Тут ліцеїсти познайомились із предметами народної архітектури (переважно, дерев’яної) з чотирьох етнографічних областей Прикарпаття: Покуття, Гуцульщини, Бойківщині та Опілля.  Це унікальне місце, зібране з любов’ю до історії та людей. Тут можна бродити цілий день, роздивляючись хатинки, предмети побуту у первозданному вигляді.

Подорож – це завжди пригода, емоції, драйв! Доказом цього стало  сходження класу на скелі Довбуша. А ще разом із батьками діти спромоглися   пройти  через «Чистилище» — глибоку і темну тріщину, яка розсікає скельний масив. Існує повір’я: тому, хто пройшов це нелегке випробування, простяться всі гріхи.

Наслухавшись легенд про опришків та їхнього ватажка Олексу Довбуша, усі гуртом  поїхали слухати водограй водоспаду Гук.  Він настільки заворожує своєю красою, напором і пронизливим шумом, що відірвати погляд від цієї величі просто немає сил.

Другого дня юне товариство вітав розкішний Буковель! Підйомниками  дружно колективом  піднялися на оглядовий майданчик, де мали унікальну нагоду насолодитися справжніми Карпатами: десь зовсім недалеко у тумані  виднілась могутня Говерла. Гірські краєвиди , хвойні ліси і круті скельні виступи  нікого не залишали байдужими. А далі на юних туристів чекали дивовижні звірі,  розваги,майстер-класи, смачна кухня у розважальному центрі під відкритим небом «Гуцул –ленд»

Родинна подорож  до Карпат  стала великою захоплюючою  подією для  7-А класу, спогади про яку разом зі світлинами, залишаться на все життя.

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua