Безцінний досвід та незабутні враження

14
Лис, 2018

X освітянський тур Асоціації “Відроджені Гімназії України” успішно відбувся! Президентом Асоціації Ярославом Турянським були проведені переговори зі шведськими і данськими колегами про налагодження майбутньої співпраці та долучені до цього українські громади Швеції, Данії і Німеччини.

Офіційний візит ВГУ розпочався прийомом у Міністерстві освіти Фінляндії та презентацією фінських реформ заступником Міністра доктором Акі Торнбергом (перша особа в системі середньої освіти Фінляндії та відповідального за проведення реформ). Зустріч у Міністерстві відбулась завдяки сприянню нашого друга Арі Покка, директора школи, президента Міжнародного союзу директорів шкіл. Нам було цікаво дізнатися, що вже два роки йдуть фінські пілотні проекти по заміні класноурочної системи, але готового рецепту ще немає. Ярослав Турянський нещодавно повідомив, що Арі Покка написав у фейсбуці відгук заступника Міністра: «Наше Міністерство було безмежно раде бачити вас і вашу делегацію. Вони сказали мені, що це найбільш ввічлива, професійна і гарна група, яка в них колись була з візитом».

У Гельсінки ми відвідали церкву в скалі, одне із рукотворних чудес Фінляндії, купили фінські сувеніри та побували на Сенатській площі, де групою виконали гімн України у супроводі першого снігу. І відразу до нас долучились українські студенти, які навчаються у Гельсінки. Пізніше був переїзд до Турку на нічний паром до Стокгольма. Перший паром був з Талліна до Гельсінки. Для більшості колег досвід переїзду на паромі Балтійського моря був в новизну. І всі відзначили, що це набагато цікавіше, ніж на літаку. А на третій паром до Данії ми взагалі заїхали на автобусі. І для мене це вперше. Вже в Стокгольмі нас зустрів керівник української громади Ярослав Каспрів, який провів ранкову екскурсію під дощем по Стокгольму та перевіз до українського посольства. Там нас вітали працівники посольства та особисто посол України в Швеції Ігор Сагач. На прощання він подарував для ВГУ копії історичних документів часів козаччини, які зберігаються в музеях Швеції. Зоряна, вчитель у швецькій гімназії, детально познайомила нас зі швецькою системою освіти,розповіла про її переваги и та недоліки. По завершенню прийому ми поселились у хостелі, який по рівню сервісу стоїть набагато вище від деяких європейських трьохзіркових готелів. І головне, що знаходиться в центрі Стокгольму, який Стокгольм вражає своєю красою та збереженням старовини.

На третій день ми переїхали до Копенгагена, де нас зустріла Аліна Процюк, голова українського товариства «Ластівка», та її колеги. І хоча швидко стемніло, ми успішно відбули трьохгодинну екскурсію по старовинному Копенгагену, з каналами і мостами, королівськими замками і старовинними храмами. На завершення екскурсії ми прийшли до Русалки, яка в нічну пору ще прекрасніша ніж вдень. Знову поїхали в центр, де в кафе зустрілись з одним з керівників української громади, пані Оленою та керівником української недільної школи пані Галиною. Вони нам детально розповіли про особливості данської середньої освіти у порівняні з українською. А зранку ми переїхали в містечко Гельсінге, до данської гімназії Грібсков, у супроводі Аліни Процюк. Нас привітно зустрів директор гімназії Крістофер Сіденіус та його заступниця пані Кетрін. Була дуже цікава презентація гімназії з багатопрофільним навчанням (учні 10 – 12 класів), інтерв’ю директора з відповіддю на наші запитання, екскурсія по гімназії та відвідування відкритих уроків, з поділом на групи.

Завершився наш візит до гімназії смачним обідом, що було для нас приємною несподіванкою. В перерві між відкритими уроками Ярослав Турянський домовився про візит данських колег в Україну. Директор гімназії виявив велику зацікавленість у нашій майбутній співпраці! Обіцяв, що розкаже про нашу Асоціацію данським колегам, які також мають свою Асоціацію директорів. Тому будемо активно співпрацювати, щоб цей візит відбувся в найкоротшому терміні. Враження від візиту до данської гімназії надзвичайно позитивні.

У Берліні нас вітала та організовувала екскурсії пані Людмила Млощ, голова Головного Бюро українців в Німеччині. Вона залучила на допомогу двох українок, пані Ольгу Барк і пані Богданну Кіндт. Тобто ми пройшли центр Берліна в трьох екскурсійних групах. І знову був гімн України і пісня німецькою мовою про «Алею під липами»! Було також радісно почути від Людмили Млощ добрі новини із життя української громади. Що вже є нове приміщення для української недільної школи, що налагоджено контакти з українським посольством і що надає допомогу німецький уряд. Також пані Людмила повідомила, що налагоджуються контакти з німецькими директорами гімназій і під час наступного візиту до Берліна, ми зможемо їх відвідати. В останній день візиту до Європи, після Берліна, ми відвідали Дрезден, помилувались «Сикстинською Мадонною» Рафаеля. Всі ми набули нового і дуже цінного європейського досвіду!

Популярні новини

Безпечний Інтернет

День безпечного інтернету Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння…

Позитивний мікроклімат в педколективі

  19.10.21р.  в ліцеї відбувся круглий стіл «Позитивний мікроклімат в пе…

НАКАЗ про організацію освітнього процесу

НАКАЗ про організацію освітнього процесу Розклад навчальних занять(додаток 1)…

© ЛІЦЕЙ ІМЕНІ ОЛЕНИ ПЧІЛКИ М.КОВЕЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ вул. Незалежності, 49, т. (03352) 5-95-08, e-mail: k_mg@i.ua